Ženy zatím bez bodů

Ženy zatím bez bodů

Aktualizováno 15. 9. 2021 14:02   Doba čtení přibližně 2 minuty.


Hráčky HC Slávia HK čekalo v uplynulém víkendu dvoukolo. Nejdříve se doma střetly s týmem HC Hostivař a v neděli odjely k předehrávanému utkání do Litic.

Bohužel ani v jednom hřišti se jim body získat nepodařilo. 

V sobotu se střetly se značně omlazeným týmem Hostivaře, která spoléhala v obraně na své zkušené opory, bývalé dlouholeté hráčky reprezentace Staňkovou s Brtvovou a v útoku je doplňovaly důrazem hýřící mladé hráčky.

Tato taktika se jim vyplatila a odvezly si z Hradce tři body za vítězství 0:1. Domácím hráčkám patřičný důraz chyběl a hlavně jim dlouhodobě dělá problém koncovka, kdy se nedostávají k zakončení a střele na bránu.

Stejný problém mělo družstvo i v neděli s týmem Litic. Poučené z předchozího zápasu, snažily se hráčky lépe bránit, dodržovat defenzivní pokyny trenéra, proto první poločas dával naději, že by mohl výsledek zápasu vypadat lépe než v sobotu. Bohužel ve druhém poločase přestaly hráčky fyzicky stačit, jelikož hrály skoro bez střídání a kupily chyby. Konečný výsledek 3:0 pro Litice, ale neodpovídal zcela průběhu zápasu. Oba týmy měly šance, bohužel Litice je dokázaly proměnit, ale děvčata z Hradce nikoliv.

Je to signál do dalších zápasů, kdy je potřeba se zaměřit hlavně na koncovku a také zlepšit fyzickou přípravu.

Nyní čeká tým žen 14 dní přestávka, tak uvidíme, jak na sobě zapracují.

https://www.pozemnihokej.cz/soutez/extraliga-zeny-2021-2022/

 

Úvodní fotka k článku ilustrační.

Autor: Štěpánka Šmídová