Úspěch? Napůl, starší žáci vyhráli skupinu o umístění

Aktualizováno 2. 2. 2020 22:16

V posledním kole nadstavby měli hradečtí žáci za cíl potvrdit první tabulkové místo skupiny o umístění. V sobotu 1.2. na chodovské palubovce je však čekali papírově silnější soupeři. Stejně jako Hradec chtěly Kbely a Kadaň být v tabulce hodně vysoko.

V prvním utkání Hradec svedl boj s týmem z pražských Kbel. První poločas ani na jedné straně moc šancí nepřinesl. Na začátku druhého poločasu padly dva góly do Kbelské sítě. Postupem času se i Kbelům podařilo jednou skórovat. Závěrečná trefa patřila Hradci a upravila konečné skóre na 3:1.

Do posledního utkání sezóny nastoupili hradečtí žáci proti Kadani. V hale se týmy střetly poprvé. Do vedení se hned v úvodu dostala Kadaň. Odpovědí byla střela do odkryté brány hradeckého P. Beneše. Následně každý z týmů jednou skóroval. Závěrečná siréna pak pečetila remízu 2:2.

Hradec i Kadaň v nadstavbě získaly shodně 13 bodů. O konečném prvním místě této skupiny rozhodovalo skóre. To se přiklonilo na stranu Hradce. Díky pozitivní blanci 14ti gólů o 4 góly Kadaň předstihl.

Celkově hradeckým starším žákům patří 7. místo v celorepublikové halové soutěži sezóny 2019/20.

Autor: Norbert Kodym