HC Slavia Hradec Králové

HC Slavia Hradec Králové

Aktualizováno 16. 5. 2019 8:10   Doba čtení přibližně 3 minuty.  | English version

II. International May tournament Hradec KrálovéOddíl pozemního hokeje HC Slavia Hradec Králové je druhý největší oddíl TJ a jeden ze dvou zástupců tohoto sportu v Královéhradeckém kraji. Tím druhým je oddíl pozemního hokeje v Jíčíně. Oddíl má v Hradci Králové dlouholetou tradici a patří mezi zakládající oddíly TJ Slavia před 44 lety.

Pozemní hokej je jeden z nejúspěšnějších kolektivních sportů v novodobé sportovní historii Hradce Králové. Založen byl v roce 1955. Pozemkáři hrají soutěže organizované Českým svazem pozemního hokeje. Muži a ženy hrají nejvyšší extraligové soutěže jak venku, tak i v hale. Muži se účastnili i několika ročníků Interligy ve venkovním hokeji pořádaném FIH, za účasti družstev z ČeskaSlovenskaMaďarskaRakouska a Slovinska . V ročníku 2015/16 se stali celkovými vítězi této soutěže. Momentálně klub těží ze široké mládežnické základny. V nejmladších kategoriích hrají týmy v soutěžích pro kategorie U15 až U6. Dorostenecká kategorie chlapců hraje ligu v halovém hokeji. K nejnovějším úspěchům patří 3. místo žen v extralize halového hokeje v aktuálním ročníku a 2. místo celeropublikové soutěže mladších žákyň v ročníku 2017/18.

Dlouhodobé nejlepší výsledky : Tituly Mistrů republiky v kategoriích mladších žáků a žákyň, starších žáků a žákyň, dorostenců a dorostenek, extraligové úspěchy elitních družstev mužů a žen, titul mistra republiky v hale pro družstvo žen, účastnice B skupiny Poháru mistrů evropských zemí v halovém hokeji, vicemistři republiky v kategorii mužů. Naděje a nejlepší sportovní kolektivy v Hradci Králové v kategorii mužů, žen a dorostenců společně s Nadějemi Královéhradeckého kraje pro družstvo mladších žákyň.

Od roku 2014 má klub zázemí v lokalitě Farářství v novém sportovním areálu. Ten vyrostl na bývalém stadionu TJ Rudá Hvězda. S plným zázemím a umělým hracím povrchem areál splňuje kritéria Mezinárodní hokejové federace pro pořádání akcí nejvyšší úrovně.
 

Autor: 

II. International May tournament Hradec Králové

II. mezinárodní májový turnaj v Hradci Králové. 37 týmů - čtyři kategorie U10 Standard, U10 Elite, U12 a U14. Týmy z České republiky, Slovenska, Polska, Slovinska, Maďarska, Chorvatska a Rakouska. Akci finančně podpořilo město Hradec Králové.


Detail