Mladší žáci na hřišti HC 1946 Praga

Mladší žáci na hřišti HC 1946 Praga

Aktualizováno 19. 6. 2020 6:55


Poslední turnaj kategorie U12, který na jaře absolvovali naši mladší žáci, se konal v sobotu 13.6. 2020 na hřišti HC 1946 Praga. Pro hráče ročníku 2007 to byl poslední start v této věkové kategorii. Celý den bylo na hřišti tropické počasí, které vyvrcholilo kroupovou sprškou. Ani to však nezabránilo hokejově si den užít.

HC Slavia HK "07" si v základní skupině lehce poradila s týmem HC 1946 Praga. V utkání s Hostivaří se i přes neustálé ostřelování branky soupeře podařilo skórovat pouze dvakrát, nicméně  výhra 2:1 stačila na postup do finalové skupiny. V prvním utkání této skupiny nás čekal tým HC President. Hned na začátku "07" obdržely dva smolné góly, a tak i s vědomím horkého počasí, docházejících sil a prázdné střídačky "07" ve zbytku času spíš síly šetřily na poslední utkání. V zápase o pomyslné druhé turnajové místo "07" vyzvaly tým HC Mnichovice. Celou hrací dobu byly "07" lepším týmem a soupeře prakticky k ničemu nepustily. Výhrou 5:0 si zajistily stříbrnou turnajovou příčku.

HC Slavia HK "08" v základní skupině čekal hned na začátku tým nejtěžší - HC President. Očekávaná prohra s papírově silnějším soupeřem tým nezlomila, ale naopak motivovala k lepším výsledkům. V přímém souboji o postup do skupiny o 4. - 6. místo si "08" lehce poradily s HC Bohemians. A ve třetím utkání dne pak s přehledem a až neuvěřitelnou gólovou efektivitou přehrály "08" relativně silný tým HC Hostivař. Nad hřištěm HC 1946 Praga se začala stahovat mračna, když "08" nastupovaly k boji o čtvrté místo proti Sokolu Kbely. Vyrovnané utkání se pro kroupovou smršť nedohrálo, a i když po předčasném ukončení Kbely vedly více než šťastným gólem 1:0, konečné umístění pro tým je dělené čtvrté místo.

Do této venkovní sezóny "07" vstupovaly na podzim s cílem postoupit do finalové skupiny a tam se pokusit poprat o jednu z medailí. Začátek se jim vydařil více než slibně, rozehranou soutěž však přerušil "COVID-19". Předčasné ukončení soutěží pro tento tým byla velká škoda. Herně však "07" předvedly, že hokej hrát umí. Za sezónu se toho změnilo dost. Kluci vyrostli a zesílili, zlepšili se jak po technické tak po taktické stránce, jsou schopni podřítit se týmu a pracovat pro něj. Hokej je hrát baví a už je radost jejich hru sledovat..

Pro "08" měla být tato sezóna spíš seznamovací, ale oni samy hned v kvalifikaci všechny zaskočily a s přehledem postoupily, stejně jak "07", do finálové skupiny. Jejich výkony byly po celou dobu vyrovnané a nebýt přerušení soutěže, určitě by dosáhly na pěkné umístění. V příští sezóně všichni hráči zůstávají v kategori U12 a výsledkově se máme od tohoto týmu určitě na co těšit.

Autor: Lucie Kožešníková