U12 dívky na hřišti SK Slavia Praha

U12 dívky na hřišti SK Slavia Praha

Aktualizováno 22. 6. 2020 14:25


Poslední akcí mladších žákyň byl turnaj na pražské Slavii.

Ve všech pěti utkání byla jasně patrná herní převaha našeho týmu, kterou se však v prvním a posledním utkání nepodařilo gólově zúročit, a pro tým to tak znamenalo dvě těsné prohry. V dalších třech utkáních tým své soupeře přehrál. "Díky" poněkud zvláštímu rozhodnutí organizátora trunaje, kdy o pořadí v tabulce při shodností bodů nerozhodovalo vzájemné utkání, ale gólový rozdíl, tým obsadil třetí místo.

Po letošním stříbru z haly a nedohrané venkovní soutěži, kde tým držel až do posledního podzimního kola medailové příčky, se pro příští sezónu, kromě věkového posunu Evy a Elišky do U15, žádné změny neočekávají. I z tohoto důvodu má tým více než velké papírové předpoklady pro kvalitní výsledek.

Všechny hráčky si za přístup a výkony na hřišti v letošní sezóně zaslouží pochvalu. Největší osobní progres jsme během jara viděli u Valči Labuťové a Báry Kriebichové. 

Od podzimu většina hráček U12 bude startovat ve dvou kategoriích. Hráčky mladších žákyň vytvoří základ týmu starších žákyň, a společně s hráčkami ročníku 2005, které se po dvou letech vracejí z úspěšného hostování v HC Mnichovice, budou mít i v této kategorii cíle hodně vysoké. 

Autor: Jiří Kožešník, Martina Pražáková