Starší žáci vezou z Rakovníka dvě vítězství!

Aktualizováno 7. 9. 2020 15:08

První dvě utkání sezóny odehráli starší žáci v Rakovníku. V zahajovacím duelu vyzvali Meteor České Budějovice ve druhém byl pak soupeřem HC Hostivař.

V utkání s budějovickými hned od začátku vedli a to díky dravosti Šimona Kasky. Po avizovaném začátku získal balón a po jeho samostatném úniku vedl Hradec 1:0. Po celý první poločas byla znát herní převaha našich žáků, bohužel však bez gólové tečky. Po poločase se obraz hry nezměnil, ale hradečtí se gólově prosadili a konečným výsledek 4:0 potvrdili svoji převahu.

V druhém utkání dne pak byl soupeřem tým HC Hostivař. Papírově silnější soupeř začal od prvnch minut s aktivní ofenzívou. Obrana Hradce však byla schopná veškeré útočné akce zastavit. Jediný hostivařský gól prvního poločasu z deváté minuty dával šanci na úspěch. Postupně se začala hra vyrovnávat a hradečtí žáci se stále častěji objevovali ve střeleckých pozicích. Tato aktivata přinesla v poslední desetiminutovce dva trestné rohy, které se podařilo proměnit v góly a obrátit celé utkání naruby. Hostivaři se již  skórovat nepodařilo a Hradec odjížděl s výhrou 2:1.