Kyberna na May Tournament

Kyberna na May Tournament

17. 5. 2019 14:57   Doba čtení přibližně 2 minuty.  | English version

II. International May tournament Hradec KrálovéVR, 3D techniku a zobrazovací techniku zajišťuje KYBERNA

(Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky s.r.o.)

 

Kyberna je zkrácený a již obecně vžitý název Střední školy a vyšší odborné školy aplikované kybernetiky v Hradci Králové. Dlouhodobým cílem této školy je poskytování kvalitního a co nejaktuálnějšího vzdělávání v oblasti IT - konkrétně se zaměřuje na výuku programování, správy počítačových systémů a sítí a na počítačovou grafiku. V rámci studia se mohou studenti, dle zájmů a zaměření, naučit například vytvářet hry či jiné programy pro virtuální realitu nebo pracovat s 3D tiskárnami, které jsou zde i k vidění. Studenti se v rámci studia mohou rozvíjet v těch oblastech, které je baví nejvíce - je zde kladen vysoký důraz na individuální přístup k jednotlivým studentům.

 

Kyberna se též dlouhodobě snaží zvýšit povědomí dětí o výpočetní technice, jejím ovládání a využití, proto se účastní i dní polytechnického vzdělávání na vybraných místních základních školách či sportovních akcích, kde žáky seznamuje např. s technologií virtuální reality. V rámci vzdělávání žáků ZŠ pořádá Kyberna též týdenní letní prázdninové workshopy, kde se žáci zaměřují podle svých zájmů například na programování a robotiku, vývoj počítačových her, filmovou tvorbu, tvorbu animovaného filmu, fotografování nebo výtvarnou přípravu. Tyto workshopy probíhají druhý týden v červenci a předposlední týden v srpnu v prostorách školy, kde je zajištěno též ubytování a stravování. Více o letních workshopech naleznete na dilny.kyberna.cz.

Autor: Kateřina Černíková

II. International May tournament Hradec Králové

II. mezinárodní májový turnaj v Hradci Králové. 37 týmů - čtyři kategorie U10 Standard, U10 Elite, U12 a U14. Týmy z České republiky, Slovenska, Polska, Slovinska, Maďarska, Chorvatska a Rakouska. Akci finančně podpořilo město Hradec Králové.


Detail