Mladší žáci jsou po víkendu na prvním místě své kvalifikační skupiny

Aktualizováno 8. 10. 2020 7:31   Doba čtení přibližně 3 minuty.

Třetí předposlední kolo kvalifikace mladších žáků se konalo v neděli na hřišti Sokola Kbely. Naše borce čekali soupeři z pražské Slavie a domácí hráči Kbel.

V prvním utkání se Slavií jsme hned v úvodu obdržli gól na který jsme však dokázali obratem odpovědět. Po té se naši dostali do tempa a dvěma góly Slávistům odskočili. Soupeř nechtěl "dát svou kůži lacino", a i vinou vyloučení na naší straně, končil poločas 3:2. Ve druhé půli kluci v rozmezí 8 minut "nasypali" sešíváným 4 góly, na které soupeř odpověděl jednou trefou, o výsledku se zdálo být jasno. Ve 30. minutě jsme bohužel obdrželi další trest s vyloučením hráče na 5 minut. Slávisté se dostali do tempa a náš tým pod tlak. Z přesilovky Slávie vytěžila dvě branky. Následně rozhodčí trestal vyloučením i sešívané. Vedení 7:5 se podařilo udržet až do závěrečného hvizdu.

V utkání s kbelskými hráči, se v prvním poločase hrál parádní hokej. Hra se přelévala ze strany na stranu. K vidění byly krásné hokejové akce na obou stranách, byť v trochu větší míře na straně hráčů Kbel. Naše obrana fungovala a poslední pojistkou byl gólman, který kbelským svými zákroky skórovat nedovolil. Když i snahy našich útočníků hasly na kbelském gólmanovi, svítilo na tabuli v poločase 0:0. Po důrazné diskuzi o přestávce, kluci zvýšili obrátky a po chvíli vedli 3:0. Kbelští ovšem rychle odpověděli snížením na 3:1, s odhodláním zvrátit stav utkání, sáhli ke hře bez brankáře. Naši borci volnou bránu využili a vstřelili čtvrtou branku. Zdálo se být rozhodnuto. Kbely nás však zamkli před naší brankou, což vedlo ke snížení stavu na 4:3. Ten kluci pohlídali až do závěru zápasu a vrátili tak kbelským prohru z prvního utkání.

Dvě výhry a 6 bodů do tabulky nás posunuly na první místo. Již jen teoretické počty nás dvě utkání před koncem kvalifikace, mohou připravit o postup do finálové skupiny.