Muži ukončili sezónu s HC 1946 Praga vítězně

Muži ukončili sezónu s HC 1946 Praga vítězně

Aktualizováno 24. 6. 2021 13:42   Doba čtení přibližně 3 minuty.


 

V sobotu 12.6. jsme si s chutí zastříleli  a po kvalitním výkonu zvítězili nad týmem HC 1946 Praga 7:1. Utkání se sehrálo na našem hřišti a bylo to poslední naše vystoupení v této netradiční koronavirové sezóně.

V ukončené sezóně tým mužů obsadil 6. místo ze 7. účastníků letošního ročníku Extraligy. 

V úvodu sezóny jsme se střetli s týmem Hostivaře. V tomto utkání jsme si uvědomovali, že jestliže chceme zahájit úspěšnou sezónu, měli bychom vyhrát. Toto nás bohužel svazovalo natolik, že jsme se výrazněji neprosadili a výsledek 3:2 ve prospěch Hostivaře, udal směr celé sezóně. V jejím průběhu jsme odehráli vyrovnané utkání se Slávií Praha. V prvním poločas 2:3, nicméně konečný výsledek po hloupých slepených gólech 3:7.  Se silným Rakovníkem jsme remízovali 4:4. Rakovník nám vstřelil 4 góly z trestných rohů. Kvalitně jsme odehráli první poločas s Bohemians 2:2, konečné skóre však následně 2:7.

Poté následovala vynucená dlouhá koronavirová pauza, po které jsme zkrácenou soutěž, zakončili dvěma zápasy. Venku s Liticemi jsme prohráli 4:0. V tomto utkání jsme 3 góly obdrželi v úvodu a po zbytek jsme se soupeři herně minimálně vyrovnali. Poslední závěrečné vystoupení s týmem HC 1946 Praga skončilo již naším zmiňovaným vítězstvím 7:1.

Konečné 6. místo v celku odpovídá předvedeným výkonům, které byly letos jako houpačce. Již v předcházejících sezónách nás trápila překvapivě gólová produktivita v utkáních se „slabšími" celky. S favority dokážeme velmi dobře hrát, ale ve vyrovnaných duelech nejsme schopní vstřelit rozhodující gól. Efektivita našeho útoku není bohužel vyšší než síla naší obrany. Musíme sportovně uznat, že v této sezóně byli soupeři lepší. V utkáních jsme ukázali týmového ducha, vždy všichni táhli za jeden provaz a na toto musíme určitě navázat v sezóně další. Bude jen na nás kolik úsilí a píle dáme do přípravy a tréninků, tak abychom mohli bojovat o příčky vyšší, zaručující play-off či případná pohárová umístění.

Hlavně hodně zdraví a úspěchů a to nejen sportovních, přeje A-tým mužů.

https://www.pozemnihokej.cz/soutez/extraliga-muzi-2020-2021/

https://pozemakhk.rajce.idnes.cz/Extraliga_Muzi_-_12.6.2021_HC_Slavia_HK_HC_1946_Praga_7_1/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

Autor: Martin Toms