Ženy v posledním utkání "jara" na HC 1946 Praga nestačily

Aktualizováno 23. 6. 2021 7:43   Doba čtení přibližně 2 minuty.

Družstvo hradeckých žen odehrálo 12.6. poslední utkání extraligové sezony 2020/21. Čekal je zápas s jedním z adeptů na medailové pozice družstvo HC Praga. Tým soupeře se mohl opřít o několik reprezentantek a také momentálně asi nejlepší hráčku Česka Kateřinu Lacinou, která se vrátila ze zahraničního angažmá v Holandsku.

Soupeřky měly hned od začátku utkání pod kontrolou. Domácím se dařilo první dvě čtvrtiny držet krok, ubránily několik trestných rohů a poločasové 1:2 pro HC Praga, dávalo naději na hezký výsledek. Bohužel ve třetí čtvrtině si domácí hráčky vybraly slabší 10minutovku, kdy obdržely 4 po sobě rychle jdoucí branky, které tak určily obraz zbylé části hry. Domácí tým se už jen snažil ubránit výsledek, ale síly ubývaly a  konečné skóre se zastavilo na rozdílu 1:9.

V příští sezoně by měly začít do týmu žen nakouknout mladé posily z řad medailového družstva žákyň - Kožešníková, Pražáková a Veverková. Doplní již hrající Minaříkovou s Ostatnickou a doufáme, že tím začne omlazování týmu žen, který se bude mít šanci nadechnout k lepším výsledkům.

Autor: Štěpánka Šmídová