Mladší žáci obsadili konečné 5. místo

Mladší žáci obsadili konečné 5. místo

Aktualizováno 24. 6. 2021 13:50   Doba čtení přibližně 2 minuty.


V neděli 20.6. nastoupili mladší žáci k poslednímu dvoukolu nadstavby na hřišti pražské Hostivaře.
První utkání proti pozdějším mistrům ČR ze Slavie Praha byl zpočátku vyrovnaný, leč díky "zvlhlému" střelnému prachu a přibývajícím přešlapům v obranné fázi, nakonec Pražané zvítězili 6:0. Druhý zápas v úmorném vedru kluci sehráli proti týmu z Litic. Po nepovedeném předchozím utkání si tým spravil chuť a po zlepšeném výkonu nakonec zvítězil 10:1.

Celkově se tým umístil na tabulkovém pátém místě. Umístění to není jistě špatné, nicméně se po podzimu čekalo víc. Základní skupinu tým jasně na podzim vyhrál, dvakrát přehrál Slavii Praha, která nakonec soutěž vyhrála. Je jen škoda, že se katastrofálně nepovedl vstup do nadstavby, která se díky koronaviru hrála pouze jednokolově a tím pádem nebyl prostor na chybu. Až na výjimky se v útoku nebyli schopní naši střelci překvapivě prosadit, obrana vytvářela chybu za chybou a v bráně to naprosto nefungovalo. Je to sport, jedeme dál.

Tým opouští pouze tři hráči ročníku 2008 a v příští sezóně bude mít určitě výkonnost si na medaili sáhnout, budeme se těšit.

 

https://www.pozemnihokej.cz/soutez/mladsi-zaci-2020-2021/

Autor: Zdeněk Stránský, Pavel Bažant