Dorost v prvním domácím utkání vydřel remízu

Dorost v prvním domácím utkání vydřel remízu

Aktualizováno 15. 9. 2021 13:43   Doba čtení přibližně 3 minuty.


Náš nově složený a hodně mladý tým dorostu, má zasebou dvě utkání letošní soutěžní sezóny a do tabulky si již stihl připsat bod za remízu. Kostra týmu jsou naši hráči ročníku 2004 a 2005, sbírají zde zkušenosti starší žáci ročníku 2007,08 a tým je doplněný o hostující hráče z SK UP Olomouc.  

 

První zápas letošní sezóny sehráli naši dorostenci 5.9. na hřišti Litic, proti domácímu týmu. Dle předpokladů domácí, jakožto papírově silnější, se tlačili do útoku a snažil se rozbíjet naši obranu. Nicméně kluci se nezalekli, snažili se dodržovat zvolenou taktiku a nedopuštět se zbytečných chyb, kromě bránění se vydávali na útočné akce do soupeřova kruhu. V poločase bylo skóre 3:0 pro litické, což vzhledem k jejich kvalitám, nebylo vůbec špatné. Ve druhém poločase kluci opět zodpovědně bránili, nicméně bylo znát, že domácí jsou lépe fyzicky vybyveni. Konečné skóre se zastavilo na 8:0. Nicméně tým se za svůj výkon nemusí stydět, protože mohlo býti hůře...

Druhé kolo soutěže dorostu v neděli 12.9., odehrál náš tým, poznamenaný větší marodkou, díky které jsme měli jen jednoho borce na střídání, na domácím modrém hřišti proti týmu z pražské Hostivaře. Kluci do utkání vstoupili beze strachu a s hostivařskými sehráli více než vyrovnaný zápas. Zodpovědně bránili, postupem času se dostávali do zajímavých útočných situací a svou kompaktní hrou nepoušteli soupeře do nebezpečnějších akcí.

Ve 25. minutě však soupeř vstřelil branku po naší chybě v obraně, nicméně naši borci se nevzdali a ve 30. minutě po rohu srovnali na 1:1.

Druhý poločas se odehrál stejně jako ten první. Tým držel HC Hostivař na distanc od naši brány a i přesto, že ke konci zápasu síly ubývaly, tak když už obrana tu a tam propadla, podržel tým výborně chytající gólman.

V závěru zápasu jsme mohli utrhnout vítězství na svou stranu, ale pohledná akce našich hráčů, bohužel gólem neskončila, a tak se oba týmy rozešly remízou 1:1.

Klukům patří velká pochvala a dík za předvedený výkon.

https://www.pozemnihokej.cz/soutez/dorostenci-2021-2022/

Fotogalerie zde:

https://pozemakhk.rajce.idnes.cz/12.9._U18_Hostivar_1_1/

Autor: Zdněk Stránský