HC Slavia Hradec Králové

O klubu | Kontakty | Areál | Adresa hřiště | Videa

O klubu

Oddíl pozemního hokeje HC Slavia Hradec Králové je druhý největší oddíl TJ a jeden ze dvou zástupců tohoto sportu v Královéhradeckém kraji. Tím druhým je oddíl pozemního hokeje v Jičíně.

Oddíl má v Hradci Králové dlouholetou tradici a patří mezi zakládající oddíly TJ Slavia před 44 lety.

Pozemní hokej je jeden z nejúspěšnějších kolektivních sportů v novodobé sportovní historii Hradce Králové. Založen byl v roce 1955. Pozemkáři hrají soutěže organizované Českým svazem pozemního hokeje.

Muži a ženy hrají nejvyšší extraligové soutěže jak venku, tak i v hale. Muži se účastnili i několika ročníků Interligy ve venkovním hokeji pořádaném FIH, za účasti družstev z Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Slovinska .


V ročníku 2015/16 se stali celkovými vítězi této soutěže. Momentálně klub těží ze široké mládežnické základny. V nejmladších kategoriích hrají týmy v soutěžích pro kategorie U15 až U6. Dorostenecká kategorie chlapců hraje ligu v halovém hokeji. K nejnovějším úspěchům patří 3. místo žen v extralize halového hokeje v aktuálním ročníku a 2. místo cele republikové soutěže mladších žákyň v ročníku 2017/18.


Dlouhodobé nejlepší výsledky

Tituly Mistrů republiky v kategoriích mladších žáků a žákyň, starších žáků a žákyň, dorostenců a dorostenek, extraligové úspěchy elitních družstev mužů a žen, titul mistra republiky v hale pro družstvo žen, účastnice B skupiny Poháru mistrů evropských zemí v halovém hokeji, vicemistři republiky v kategorii mužů. Naděje a nejlepší sportovní kolektivy v Hradci Králové v kategorii mužů, žen a dorostenců společně s Nadějemi Královéhradeckého kraje pro družstvo mladších žákyň.

Areál

Od roku 2014 má klub zázemí v lokalitě Farářství v novém sportovním areálu. Ten vyrostl na bývalém stadionu TJ Rudá Hvězda. S plným zázemím a umělým hracím povrchem areál splňuje kritéria Mezinárodní hokejové federace pro pořádání akcí nejvyšší úrovně.

Spolupráce se školami

Náš klub dlouhodobě spolupracuje s MS a ZŠ Bezručova v podobě kroužků pozemního hokeje


Kontakty

Jméno Pozice Email Telefon
Společný email mail@ph-slaviahk.cz
Štěpánka Šmídová Prezident klubu, vedoucí družstva žen a rozhodčích smidova.stepanka@ph-slaviahk.cz +420 773 198 383
Marek Machút 1. Místopředseda klubu, Trenér žen machut.marek@ph-slaviahk.cz +420 724 163 054
Petr Podzimek 2. Místopředseda klubu podzimek.peter@ph-slaviahk.cz +420 603 774 509
David Bendák Organizační pracovník bendak.david@ph-slaviahk.cz +420 603 175 223
Mgr. Lucie Kožešníková šéf-trenér mládeže lucie.kozesnikova@seznam.cz 777897571

Adresa hřiště:

Videa:

Další videa