O víkendu ukončili mladší žáci svoji první halovou sezónu

O víkendu ukončili mladší žáci svoji první halovou sezónu

Updated 16/02/2020 22:12


Na Zeleném Pruhu se v sobotu a neděli dohrála dvě poslední kola aktuálního ročníku halové soutěže kategorie U12, kam letos patří hráči rození v letech 2007 a 2008.

  

"07" si vezou z víkendu za tři vítězství 9 bodů a jednu naprosto zbytečnou porážku. S týmem RSC poločasové vedení 2:0 nedokázali uhájit a konečné porážka 2:3 byla spíš otázkou mentálního nastavení a opakujících se individuálních chyb našich hráčů, než herního umu soupeře.

 

"08" nedokázali získat během víkendu ani bod. Není se však čemu divit, obrana byla více než děravá, útok naprosto neproduktivní a oba brankáři vůbec netušili proč v bráně jsou. V jediném utkání však tým zvedl hlavu a to v derby s "07". Nedal svým starším spoluhráčům nic zadarmo a za předvedený výkon si zaslouží pochvalu.

 

Pro oba naše týmy to bylo první setkání s dlouhodobou soutěží halového hokeje.

"07" se základní kola naprosto nevydařila. Všechna svá utkání byť těsně, ale prohráli. Nenaplnili tak ambice postupu do finálové skupiny. Ve skupině o umístění pak jejich herní projev začal mít mírně stoupající tendenci. Podařila se zvýšit efektivita útoku a i obranná fáze následně lépe fungovala. Celkově jen díky negativnímu gólovému skóre s RSC obsadili "07" druhé místo ve skupině o umístění. Nicméně to rozhodně není výsledek na který by tým mohl být pyšný, čekalo se víc.

Tým nastupoval ve složení: Bažant D., Chládek T., Vacek, Vodička R., Vejvoda, Pešek, Kaska Ši, Višňák, Steklý

"08" naopak základní skupinu zvládli o poznání lépe a až přímí souboj s týmem Kbel je vyřadil z bojů o medaile. Ve skupině o umístění ovšem "08" nenašli svoji herní pohodu a po sérii až zbytečných proher obsadili páté místo.  Na druhou stranu je třeba zmínit, že osu týmu tvoří o kategorii mladší hráči, tedy 2009. Letošní sezóna tak pro tým byla spíše přípravou na další ročníky kde budeme čekat výraznější herní projev.

Tým nastupoval ve složení: Bažant J., Chládek F., Šmejkal, Stránský, Kaska Št., Holík, Pačesný, Husa, Podlešák, Holáň

http://www.pozemnihokej.cz/soutez/mladsi-zaci-hala-2019-2020/

V tento moment je třeba podotknout, že ani jeden náš tým v halové sezóně nehrál ani jedno utkání v kompletní sestavě. Ať již byly důvody absence jakékoliv od pochopitelných zdravotních po nepochopitelné rodinné, které zbytek týmu srážely víc než bylo nutné. 

Všem statečným, kteří soutěž absolvovali bez zbytečných omluvenek patří za předvedené výkony poděkování.

Jak "07" tak "08" teď po soutěžní přestávce od dubna čeká slibně rozehraná venkovní soutěž. Zvláště "07" mají papírově "našlápnuto" na možnost zisku medailových pozic. Uvidíme jak se předpoklady podaří naplnit.

Autor: Lucie Kožešníková