Mladší žačky mají stříbro!

Mladší žačky mají stříbro!

Updated 17/02/2020 12:21


O tomto víkendu i naše mladší žačky ukončily svoji halovou soutěž, kategorii U12 tedy hráčky rozené 2007/2008. Ukončily ji veleúspěšně a to hned ziskem stříbrných medailí!

Ke dvěma utkáním odjížděly již jako aspiranti na jednu z medailí a to i s početným fanklubem. Ke krásnému druhému místu stačilo získat 3 povinné body s Hostivaří "B". K dobrému pocitu se navíc chtěly pokusit  o malý zázrak a získat alespoň bod s Hostivaří "A". První utkání s Hostivaři "A", leadrem soutěže skončilo jednoznačným vítězstvím Hostivaře 0:10, zázrak se nekonal. Konečné skóre však neodráží realitu a i náš tým si vypracoval několik příležitostí ke vstřelení gólů. Bohužel chyběl klid na alespoň korekci výsledku. Díky klopýtnutí děvčat z Rakovníka v průběhu dopoledne, pak již před posledním utkáním s Hostivaří "B" bylo jasné, že vytoužená medaile bude. Druhé utkání s Hostivaří "B" se od prvních minut neslo ve znamení útočení a tým si s klidem výsledkem 8:0 došel pro tři body. Stvrdil tak druhé místo v halové soutěži 2019/20. 

Premiérová sezóna pro mladý tým složený převážně z hráček narozených 2008 a 09. Na začátku by určitě nikdo tým nepasoval mezi favority. Nicméně jak se postupem kol ukazavalo, děvčata si velice rychle na halu přivykla, obraz hry se začal výrazně lepšit. Zmíněné přineslo na hokejky větší herní jistotu a především vytoužené body do tabulky. Soutěž byla nalosovaná tříkolově a vždy tedy byl prostor pro korekci neúplně ideálního výsledku. Během sezóny se dařilo zapojit i další mladé hráčky, čímž se sestava ustálila na 2 kompletních pětkách a dvou brankářkách.  

Poslední kolo bylo velice vyrovnané a až na jasně nejlepší Hostivař "A" si mohly na medaili sáhnout hned 4 týmy. Našim hráčkám se nejlepší výchozí pozice pro stříbro podařila uhájit. Soutěž po zásluze ovládla děvčata z Hostivaře "A". Bronz patří hráčkám Rakovníka.  

Tým nastupoval ve složení: Pražáková, Veverková, Kožešníková, Kreibichová, Pačesná, Ostatnická El., Lojanová, Drešerová, Labuťová, Havelková, Benešová, Tomsová, Nádvorníková

http://www.pozemnihokej.cz/soutez/mladsi-zakyne-hala-2019-2020/

Velké poděkování všem hráčkám za předvedené výkony a bojovnost. Vzhledem k věkovému složení a hokejovým dovednostem, vypadá naše nejen halová budoucnost velice nadějně. 

 

Autor: Martina Pražáková, Jiří Kožešník