Starší žáci ukončili kvalifikaci v Liticích

Starší žáci ukončili kvalifikaci v Liticích

Updated 27/09/2021 17:27   Doba čtení přibližně 2 minuty.


V sobotu 25.9.2021 se uskutečnilo poslední kvalifikační kolo starších žáků na hřišti v Liticích.

První utkání se odhrálo po dohodě obou týmů na celé hrací ploše ve formátu 10+1. Celoplošný hokej našim hráčům opravdu svědčil. Soupeř HC Litice, mimo jiné loňský mistr ČR v této kategorii, byl pro naše hráče výzvou. V pohledném utkání, hraném ve vysokém tempu, naši borci nezklamali. Týmu se dařilo využívat k uvolnění hráčů volné prostory, v obraně každý odváděl zodpovědně svoji činnost a mohli jsme se spolehnout na kvalitní brankářský výkon. Stejně jako Litice jsme se dostávali i do gólových šancí. V zakončení však byl soupeř produktivnější a celkově utkání ovládl 0:2. K naší hře samotné by bylo spousty výtek, nicméně nás zdobila obrovská bojovnost a ochota se podřídit systému. V obraně jsme vybojovali spousty míčů, soupeř se těžko prosazoval. Za tento výkon si hráči zaslouží pochvalu.

Druhé utkání proti HC Bolevec hrané již ve formátu 8+1 přineslo již jen průměrnou hokejovou podívanou z naší strany. Ač byl soupeř o třídu horší a výsledek hovoří jasně v náš prospěch 6:0, výkon našich hráčů byl hodně za očekáváním. Ale i s ohledem, že se toto utkání hrálo ihned po skončení utkání s HC Litice, byla poředvedená hra s přihmouření obou očí pochopitelná. 

Kvalifikace U15 je tedy u konce. Ve skupině jsme obsadili vytyčeného třetího místa. V dlouhodobé soutěži budeme tak bojovat ve skupině o umístění, kde budou našim cílem přední příčky.

https://www.pozemnihokej.cz/soutez/starsi-zaci-2021-2022/

 

fotogalerie zde:

https://pozemakhk.rajce.idnes.cz/Starsi_zaci_U15_-_25.9.2021_Litice/

Autor: Lucie Kožešníková, Pavel Bažant