Extraliga - víkendové výsledky našich týmů (2.4. a 3.4. 2016) - Slavia Hradec Králové

Extraliga – víkendové výsledky našich týmů (2.4. a 3.4. 2016)

Sobota 2.4.2016, Extraliga – ženy : HC Slavia HK x SK Slavia Praha 0:2
Hned v prvním jarním kole nás čekal nejtežší možný soupeř, na jakého můžeme narazit. Taktiku jsme zvolili celkem jasnou, a to obranný blok na naší polovině hřiště, kterým jsme chtěli soupeřkám zamezit útoky středem hřiště, což byla jedna z příčin vysoké porážky, kterou jsme utržili na podzim. A holky musím pochválit, kromě posledních cca 10 minut zápasu to skoro bezchybně dodržovaly. Dlouho se nám dařilo držet výsledek 0:0, ano nějaké šance tam Slavia měla, ale nedokázala je využít. První gól jsme obdržely z rohu těsně před koncem první půle, kdy nepovedenou střelu dokázala do brány dorazit Reichlová. Druhý poločas byl skoro kopií prvního, holky makaly na 100%, ale ke konci zápasu už nám docházely síly, chyby a nepřesnosti se začaly množit, takže soupeřky měly čím dál větší tlak, ale z něj se jim podařilo vstřelit pouze jeden gól (Capouchová). Výsledek 0:2 je povzbuzením do dalšího zápasu, kde budeme bojovat o postup do play off.

Neděle 3.4.2016, Extraliga – muži : HC Hostivař x HC Slavia HK 1:2 (branky: Hynčík, Rak)

Zápas byl celkově vyrovnaný, oba týmy se snažily o napadání toho druhého, ale bylo vidět, že se jedná o první soutěžní zápasy obou týmů. Ve hře bylo hodně nepřesností i neproměněných šancí. Nám se podařilo využít hned v první čtvrtině zápasu rychlý protiútok, kdy po krásné akci Tomse a Hynčíka skóroval druhý zmiňovaný. Nedokázali jsme však využít další šance, proto bylo utkání stále otevřené. Ve druhé půli dokázal přidat uklidňující gól Víťa Rak. Domácím se podařilo až několik minut před koncem zápasu sníži, kdy se tečí prosadil kapitán Pauer.