HC 1946 Praga x HC Slavia HK - extraliga ženy - Slavia Hradec Králové

HC 1946 Praga x HC Slavia HK – extraliga ženy

HC 1946 Praga x HC Slavia HK – extraliga ženy

HC 1946 Praga x HC Slavia HK 1:0 (1:0)

V sobotu 9.4.2016 nás čekal poslední zápas v základní skupině. Ještě před začátkem zápasu se k nám doneslo, jak dopadl náš soupeř v boji o postup do play off (Mnichovice). Což nás trošku uklidnilo, ale jako v každém zápase jsme chtěli vyhrát!

Do zápasu jsme šli se stejnou taktikou jako proti Slavii Praha (https://www.ph-slaviahk.cz/extraliga-vikendove-vysledky-2-4-3-4-2016/) a je nutno říci, že to bylo dobře, ale i tak jsme hráčky Pragy pustili do několika velkých šancí. Naše naděje na zisk bodů držela vynikající Anička Žemličková > hráčka zápasu.

Jediný gól zápasu padl hned v úvodních minutách, kdy jsme ještě nebyli úplně soustředění na hru a dostali jsme se pod tlak, trestný roh. Střelu jsme dokázali zblokovat, ale tak nešťastně, že se balónek „padáčkem“ dostal až k volné Míše Kolářové, která neměla problém jej poslat do prázdné branky.

„Po dlouhé době překvapivě vcelku vyrovnaný zápas s mírnou převahou Pragovky. Výborná Anička Žemličková, super obrana, záloha klasicky dobrý a útok se podle mě taky už více zapojil (oproti předchozím zápasům), jen škoda neproměněných šancí.“ To jsou slova útočnice Zuzky Smitkové.

„Utkání plné nevyužitých šancích na obou stranách bohužel skončilo lépe pro soupeře. Z mého pohledu jsme však odehráli jeden z nejlepších zápasů v této sezóně, ve kterém celý tým především výborně bránil a který nám dokázal, že jsme se do horního kříže dostali zaslouženě.“ Takto shrnula zápas obránkyně Adéla Žemličková.

Prohra nás trápí a mrzí, ale i tak jsme se dostali do play off, což byl cíl i přání nás všech.

A již tuto sobotu (16.4.2016) budeme chtít navázat na dobré výkony z posledních zápasů, budeme hostit družstvo HC Hostivař, přijdťe nám zafandit.

Sponzoři

AutolampFNBrandFomaPečovatelská službaKaroKooperativaSovisDomácí zdravotní péčeKrálovéhradecký krajVeoliaOkrouhlický autodopravaČSPHTech. službyHope – MontGrays hockey Město Hradec Králové
Copyright © PH Slavia HK 2019