Turnaj Berlín - Falkensee - 29.4.-30.4.2017 - podrobná reportáž - Slavia Hradec Králové

Turnaj Berlín – Falkensee – 29.4.-30.4.2017 – podrobná reportáž

Turnaj Berlín – Falkensee – 29.4.-30.4.2017 – podrobná reportáž

Reportáž z turnaje

 Berlín – Falkensee 28. 4. – 30. 4. 2017

Pátek 28. 4. 2017 sraz u arény v 12.00 hodin. Nakládáme všechny věci, hráče, hráčky, trenéry a rodiče a sportovní náčiní. V 12.45 hod. vyrážíme směr Berlín.

Další časové údaje: 13.30 hod. vjíždíme do Prahy, v 16.20 hodin překračujeme hranice s Německem, v 16.40 hod. míjíme Drážďany, v 18.30 míjíme Berlín a ve 20.25 hod. sjíždíme z dálnice do Falkensee. Přivítala nás poklidná část Berlína.

Organizátoři turnaje naši početnou skupinku ubytovali ve velké tělocvičně. Mohli jsme začít vykládat zavazadla a pomalu se chystat ke spánku. Ve 22.00 hodin byla pro děti vyhlášena večerka. Dospělí odcházejí na taktickou poradu do přilehlých šaten.

Sobotní ráno se ukazuje jako náročné. Tvrdá podlaha v tělocvičně a ranní brzké vstávání dětí je na všech znát. V 7.30 se podává snídaně – káva, čaj, kakao, džus, mléko, namazané houstičky s máslem a salámem, nutela, marmeláda, ovoce, zelenina atd.

Sobotní počasí svoji nepříznivou předpověď vyplnilo. Slunce, zamračená obloha, déšť a silný vítr se celý den střídalo v krátkých intervalech a teploměr ukazoval devět stupňů. O to větší poklona před dětmi, které se „aprílových žertíků počasí“ nezalekly a do všem zápasů šly s maximálním nasazením.

V 9.45 hod. je připraveno pět našich týmů k „boji“. Týmy dívek U10 a U12, týmy kluků U8, U10, U12. Našimi soupeři je na 30 týmů z Německa, Polska, Holandska a ČR.

Všechny kategorie hrají na nezvykle velké ploše – 1/2 velkého pozemkářského hřiště. U8, U10 s šesti hráči v poli, U12 s pěti hráči v poli a všichni mají v brance brankáře. Pro naše nejmenší je to naprosto nezvyklá organizace hry. Přestupky v útočném kruhu se navíc netrestají nájezdem, jak je v ČR zvykem. Během utkání padá minimum gólů. Při těchto pravidlech mají obzvláště ti menší problém dostat se k balónku a něco individuálně vytvořit.

Oběd máme zajištěn z místní pizzerie. Šunkovou pizzu nám majitel, který má mimochodem českou manželku a trochu vládne podivnou češtinou, nám rozumí J , přiváží až na hřiště. (http://www.trattoria-toskana-falkensee.de/). Všichni se s chutí vrhají do jídla.

Hraje se na dvou hřištích, a protože je hodně týmů, dochází k velkým časovým prodlevám. Sobotní zápasy se dohrávají v pozdních odpoledních hodinách (okolo 17.00 hod). Po náročném dni jdeme do sprch, do čistého a suchého oblečení. V 18.30 hod. je večeře. Pořadatelé zajistili pro týmy těstoviny s rajčatovou a boloňskou směsí, po kterých se jen zaprášilo.

Následuje volný program. Někteří se jdou projít k místnímu jezeru, vzdáleném cca 1 km, jiní využili volné hřiště a přidali si další hokejová utkání. Zřejmě to pojali jako přípravu na nedělní boje o umístění. Většina však již v klidovém režimu. Večerka je vyhlášena v 21.00 hod.

Neděle nás vítá slunečnou a jasnou oblohou. Po sobotním propršeném dni působily sluneční paprsky jako balzám na duši. Jen vítr trochu kazil dojem. Odpoledne začínají někteří trenéři a rodiče chytat od sluníčka trochu červenou barvu J .

Dopoledne se ještě dohrávají skupiny a začínají boje o konečné umístění. Museli jsme si obhájit i některé chybně uvedené výsledky. Naštěstí naše evidence je přesná J. Plán zápasů se občas mění, ale všechno stíháme sledovat a jsme všude včas. Systém turnaje je ten, že kategorie kluků U8 a U10 hrají dva zápasy o umístění, ostatní jeden zápas podle umístění ve skupině. Celkem za dva dny odehrály děti 5 resp. 6 zápasů dle počtu účastníků v kategorii.

K obědu je svíčková na smetaně s houskovými knedlíky. Cestovala ve formě zmraženého jídla až z Čech. Děkujeme rodičům, kteří se vžili do role kuchařů a kuchařek a pomáhali s výdejem jídla.

Utkání se časově prodlužovala a tak jsme se dostávali do mírného skluzu. Po ukončení posledního zápasu od nás děti dostali za odměnu zmrzlinu od místního zmrzlináře. Potom následovalo vyhlášení výsledků, předávání diplomů, pohárů a hlavně vytoužených medailí! Vše je u konce, je dobojováno a rychle se jde na závěrečné focení všech zúčastněných týmů.

A jak to všechno nakonec dopadlo? Ostudu jsme rozhodně neudělali, ba právě naopak. Reprezentace českého pozemního hokeje a toho hradeckého zvlášť vyšla na výbornou.

Konečné výsledky a složení týmů:

1.místo v kategorii U8 kluci
(Vejvoda, Chládek F., Grulich, Bažant J., Šmejkal, Vejražka, Kaska a Kaska, Bortlík)
2.místo v kategorii U10 dívky
(Pražáková, Kožešníková, Pačesná, Drešerová, Labuťová, Ostatnická El., Grulichová, Minaříková, Vítková)
3.místo v kategorii U12 dívky
(Francová, Ostatnická Ev., Tikalová, Pačesná, Minaříková, Grulichová, Štajncová, Kožešníková, Pražáková)
3. místo v kategorii U12 kluci
(Hynčík, Seifrt, Vodička M., Kodym, Novák, Tříska, Mencák, Kučera, Voříšek)
5. místo v kategorii U10 kluci
(Pačesný, Vacek, Chládek T., Vodička R., Bažant D., Tužil, Holaň, Stránský, Borůvka).

Do brankářského výstroje se vrhli: Chládek F., Pačesná E., Ostatnická Ev., Minaříková K., Štajncová S., Vodička M., Chládek T., Vodička R., Borůvka N.

Velká poklona patří všem hráčkám a hráčům, kteří hráli za dvě kategorie. Některé hráčky si sáhly opravdu hodně hluboko do svých sil.

Ve zkratce další časové údaje: Odjezd z Falkensee v 16.40 hod., povinná zastávka řidiče a zastávka na čůrání 18.00 – 18.42 hod., 20.15 hod. míjíme Drážďany, 20.45 hod. překračujeme státní hranice, 21.20 – 22.20 hod. zastávka v Lovosicích a pozdní večeře v MC Donaldu, 24.00 hodin autobus zastavuje se spícími pasažéry na parkovišti u arény.

Ještě na závěr:

Pro hráče a fanoušky pozemního hokeje připravil, po oba dva dny, místní hokejový klub ve spolupráci se školou občerstvení za symbolické ceny. Pro všechny byl k dispozici nafukovací skákací hrad, stánek s malováním obrázků, prostor pro míčové hry, hrací plocha s mölky, prostor se slackline. Mohli jsme si koupit zmrzlinu, bratwurst a jiné občerstvení nebo také sportovní hokejové náčiní a oblečení.

Všechno jsme ve zdraví přečkali, drobným úrazům jsme se nevyhnuli, ale i to ke sportu patří. Někdy to emocemi jiskřilo jak na hřišti, tak i mimo hřiště.  Všechny naše týmy se navzájem hlasitě povzbuzovaly a hlasitá kulisa byla na výkonech znát. Nejen hráči, hráčky ale i trenéři a rodiče ze sebe vydali maximum. Doufáme a věříme, že na tuto mimořádnou akci dlouho nikdo z nás nezapomene.

Díky všem rodičům a doprovodnému týmu, kteří se s námi do Berlína vydali, pomáhali nám s dětmi na všech frontách. Bez Vás by to nešlo zvládnout!

Velké díky patří Jardovi Grulichovi, který se postaral o tlumočení. A v neposlední řadě děkujeme našemu řidiči Štěpánovi za bezpečnou dopravu a bezmeznou trpělivost během jízdy.

Bylo to náročné, byl to náš první zahraniční turnaj, vše jsme zvládli a navíc perfektně reprezentovali.

A ta nejdůležitější věc JSME TÝM!

 

 

Sponzoři

AutolampFNBrandFomaPečovatelská službaKaroKooperativaSovisDomácí zdravotní péčeKrálovéhradecký krajVeoliaOkrouhlický autodopravaČSPHTech. službyHope – MontGrays hockey Město Hradec Králové
Copyright © PH Slavia HK 2018