U15 dívky

„Bitvy“ na Zeleném pruhu. Sedm statečných žákyň nejdříve přehrálo HC Rakovník 5:2 a následně v dramatu i HC Hostivař 2:1

HC Slavia Hradec Králové – HC Rakovník „A“ 5:2

Třetí kolo, známá hala na Zeleném pruhu a neméně známý soupeř  HC Rakovník „A“. Při pohledu na tabulku bylo jasné, že se utkáme s jedním z favoritů celé soutěže, který o týden dříve jasně přehrál naší pražskou jmenovkyni. Herní plán zněl jasně, uběhat, ustřídat, přehrát šířkou naší lavičky. S přibývajícími omluvenkami dostával náš plán čím dál tím větší trhliny. V sobotu ráno bylo naše heslo už jen uhlídat, ubránit, přežít. V utkání jsme se zaměřili na důslednou obranu klíčové hráčky soupeře Sáru Přibíkovou. Naší zbraní měly být rychlé brejky vycházející ze zdvojování v obraně, což se překvapivě dařilo. Postupně jsme získali vedení 2:1 a následně 3:1. V tu chvíli soupeř sáhl ke hře bez brankaře, ale naše obrana podpořená výbornou gólmankou nepovolila a nám se z rychlých protiútoků podařilo ještě 2x skórovat a upravit na konečných 5:2.

Díky všem za nasazení a dodržení zvolené taktiky během celého utkání.

HC Slavia Hradec Králové – HC Hostivař 2:1

V podvečer nás čekalo utkání s pražskou Hostivaří. Soupeřem pro náš unavený tým byl tým s takřka ideálními halovými parametry s několika individualitami podpořený výbornou gólmankou. Bylo jasné, že kdo dá první gól, získá jasnou výhodu a nakročí k vítězství. V první čtvrtině jsme byli k úspěchu blíže my, ale neproměnění několika jasných šancí znamenalo, že se skóre neměnilo. V průběhu druhé čtvrtiny i díky značné únavě začal soupeř přebírat herní iniciativu a z jednoho protiútoku si tak vzal vedení 1:0. Nám se v posledních vteřinách první půle krásnou střelou  z rohu podařilo skórovat, ale rozhodčí z nám nepochopitelného důvodu gól neuznal. Tato situace byla pro vývoj utkání asi klíčová. Naše holky ještě více nabudila a ty, asi nikdo neví odkud, vydolovaly poslední zbytky sil. V poslední čtvrtině po dvou krásných kombinačních akcích skóre utkání otočily na 2:1. Poslední minuty byly z naší strany ve znamení bitvy a snahy neobdržet vyrovnávací branku. Trochu i díky štěstí, kdy těsně před koncem jedna střela těsně minula tyčku naší branky, skončilo utkání 2:1.

Nutno podotknout, že se jednalo letos pro náš tým o utkání nejtěžší. Soupeřkám gratulace k výkonu, všem naši hráčkám pak dík za nasazení a dodržování herního plánu. Momentálně doufáme, že se naše marodka během týdne vyprázdní a příští týden si zase pěkně v klidu „zahokejujeme“

Autor: Jiří Kožešník