U15 chlapci

„A“ vstoupilo do finálové skupiny famózně a plný bodový zisk dává do dalších bojů velkou naději. „B“ veze sice dvě prohry 3:4, ale v oslabené sestavě podalo v obou duelech kvalitní výkon.

Druhá lednová neděle roku 2023 patřila prvnímu kolu halové soutěže starších žáků. Tým „A“ finálovou skupinu rozehrál v Kostelci nad Černými lesy a tým „B“ skupinu o umístění  v Kadani.

HC Slavia Hradec Králové „A“ – HC President 4:3

V Kostelci čekal náš první soupeř HC President, tým který bez ztráty bodu opanoval svoji kvalifikační skupinu a pomýšlí jen na příčky nejvyšší.

První polovina utkání byla více než vyrovnaná. Skóre otevřel soupeř a nám se podařilo srovnat po krásné kombinaci z Vojtovy hokejky. Druhá čtvrtina skončila bezgólově. Ve třetí čtvrtině to pro nás nevypadalo úplně vítězně, tabule ukazovala 1:2 pro President. Vše se ale změnilo ve čtvrtině čtvrté, která patřila nám. Podařilo se nám dát do branky soupeře celkem tři góly v pořadí Vojta a 2x se z rohu prosadil Tobiáš. President se však nevzdával. Nejprve korigoval na 4:3  a následně v dlouhé několika minutové početní převaze se snažil výsledek otočit. Nám se však povedlo v obraně podat perfektní výkon a Radim již za svá záda žádný balón nepustil. Hodně cenné vítězství za tři body bylo naše.

HC Slavia Hradec Králové „A“ – PH Plzeň Litice 3:1

Jako druzí nás čekali borci z plzeňských Litic. Proti nim jsme si věřili více a šli do zápasu po hlavě. První čtvrtina žádnou branku nepřinesla ani u nás, ani na straně soupeře. Až ve druhé čtvrtině padly dvě, obě od našich hráčů. Jeden gól trefil Vojta, druhý pak Dominik, bohužel ale nohou a navíc do vlastní branky. To se tedy sice nepovedlo, ale ze stavu 1:1 jsme si moc nedělali, vždyť nás čekala ještě druhá polovina.

Ve třetí čtvrtině jsme upravili skóre na 2:1 pro nás tentokrát to byla hokejka Michala Višňáka. Ve čtvrté čtvrtině šel soupeř do power-play, ale přesto se mu nepodařilo skórovat. Štěstí přálo nám, když se Romanovi povedlo protlačit balón středem a nahrát Šimonovi na střelu do prázdné brány a ten přihrávku hravě proměnil. V oficiálním zápise byl gól připsán Romanovi a tak se borci o autorství spravedlivě alespoň virtuálně podělí. Konečný výsledek 3:1 nám přinesl další tři body.

Skupinu, kde není prostor na zaváhání, jsme otevřeli tím nejlepším možným způsobem a to plným bodovým ziskem.

Do Hradce jsme si tak odvezli parádních šest tabulkových bodů a věříme, že nám pomohou k zisku medaile. Uděláme pro to vše!

Autor: Vojtěch Vendelín Vejvoda

„B“ čekala cesta do Kadaně. Doma na marodce zůstali naši klíčoví hráči Matěj a Kuba. Ale kdo v tomto úzkém kádru osmi jedinců vlastněn není klíčový hráč…. Všichni mají svoji důležitou pozici na hřišti a bez jednoho jediného se týmu opravdu špatně hraje. A tak jsme „draftovali“ Terku a ukázalo se, že to byla více jak dobrá volba! Konto soupeřů zatížila hned třemi zásahy.

HC Slavia Hradec Králové „B“ – PH Sokol Kbely 3:4

První utkání patřilo duelu s týmem Kbel. Od začátku hrací doby byla hra více než vyrovnaná. Skóre jsme otevřeli my, první čtvrtina 1:0. Druhou čtvrtinu ovládly Kbely 2:1. Do druhého dějství se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Třetí čtvrtina opět nerozhodný stav 3:3. Čtvrtá pak vyšla lépe Kbelům. Ve 36. minutě otočili skóre na svoji stranu a uzavřeli na 4:3. My můžeme jen litovat nepřeberného množství neproměněných šancí. Minimálně remíza tomuto duelu by určitě slušela. Kbely určitě nebyly lepším týmem jen měly v závěrečných minutách více štěstí.

HC Slavia Hradec Králové „B“ – HC Plzeň Bolevec 3:4

Hodně podobný obraz hry byl k vidění i ve druhém duelu. Vyrovnaná hra kde se, ale boleveckým během prvních dvou čtvrtin podařilo dostat do vedení 3:1. Obranný blok Bolevce byl pro náš přechod do útoku hodně neprostupný, ale ve druhém dějství jsme se nadechli k náporu a postupně vyrovnali hru. Podařilo se nám gólově Bolevci přiblížit. Nezastavilo nás ani pětiminutové oslabení do kterého jsme se dostali po červené kartě Fabiána, kterou obdržel za hodně expresivní výraz pronesený během hry. Ve čtyřech se nám opticky hrálo snad i lépe, ale k vyrovnání to nestačilo. Velká škoda neproměněných šancí.

Obě utkání jsme odehráli jen s jedním hráčem na střídání. Do soubojů naši borci a děvčata Kája s Terkou dali vše a tak od brankáře přes obranu k útoku si za předvedené výkony zaslouží pochvalu.

Autor: Lucie Kožešníková