U15 chlapci

Bramborový SUDA CUP byl pro naše borce z kategorie U15 ostrým a úspěšným testem pro nadcházející halovou sezónu

Konkurence deseti týmů v kategorii U15 byla v tomto ročníku SUDA CUPu více než kvalitní, v některých týmech dle fyzické vyspělosti hráčů až někde na úrovni kategorie U18. Z důvodů široké soupisky našich U15 jsme přistoupili na rozdělení do dvou týmů, aby i hráči ročníku 09 měli možnost odehrát odpovídající herní minuty před začátkem halové soutěže. Tento tým „B“ startoval v kategorii U12 mimo soutěž a jasně nad soupeři dominoval. Hráči si tak mohli vyzkoušet herní dovednosti, na které ve své kategorii ještě pro svůj věk a fyzické dispozice nemají prostor. Střídavě doplňovali tým „A“ a tak i přes toto rozdělení byly všichni do jednoho součástí kategorie U15. 

Týmu „A“ se vstup do turnaje vydařil. První tři utkání jasně výsledkově ovládl a bez obdržené branky se v sobotu večer postavil soupeři nejtěžšímu, pozdějšímu vítězi turnaje, chorvatskému týmu HAHK Mladost Zagreb Boys .
Již jsme věděli, že i přes případnou prohru postupujeme do semifinále turnaje, nicméně výsledek tohoto duelu měl rozhodnout o tom, kdo bude naším dalším soupeřem. Celé toto utkání bylo ve znamení zjitřených emocí na obou stranách. I přesto, že soupeř herně jasně dominoval, náš tým se nechtěl vzdát zadarmo. Některé momenty již byly fyzicky pro zúčastněné natolik na hraně, že neměly daleko k vážnému úrazu. Vítězství Mladosti pro nás znamenalo druhé místo ve skupině a do nedělního semifinálového duelu nám přisoudilo polský tým Warta Poznaň. Na našich hráčích byla za sobotu znát obrovská fyzická i psychická únava z náročného hokejového dne a bylo třeba si pořádně odpočinout.

Nedělní dopolední semifinále jsme rozehráli lépe my. V prvním poločase vycházela zatažená obrana. I když se občas naše obranná okénka otevřela, v útoku jsme byli efektivnější a první poločas vyhráli 2:1. Soupeř ve druhém dějství přidal na důrazu a postupně skóre otočil na 4:2. Ke gólům mu pomohly naše chyby a z nich následné rohy, při kterých byl skoro 100% úspěšný. Prohra nás poslala do bojů o bronz.

Ve druhém semifinále si v záhřebském derby Mladost poradila s Concordií a nás tak čekal tým HK Concordia Zagreb 1906. Naši borci byli pro medaili ochotní udělat maximum, ale v neděli nám nebylo přáno. Otevírací branku utkání jsme vsítili my. Concordia následně převzala iniciativu a postupně otočila vývoj utkání až na 4:1. Paradoxně jí k tomu pomohly opět rohy, které byla schopná vždy proměnit v gól. Nám se ještě na chvilku podařilo vrátit do hry o bronz, kdy jsme nejdříve korigovali na 4:2, následně po odvolání brankáře jsme šli do šesti a početní převahu přetavili v gól. Na další zásahy už ale chyběl herní čas, a tak jsme z letošního SUDA CUPU „vykopli“ výsledkem 3:4 nepopulární bramboru.

„Tak jsme čtvrtý, no a cóóó….“ chtělo by se zakřičet, ale krásně čtvrtí a při troše štěstí jsme tu vytouženou medaili mohli mít.

Do haly jsme nastupovali tak trošku s obavou, jestli po slušně odehraném podzimu venku budeme schopni potvrdit naši stoupající výkonnost. Během turnaje jsme se přesvědčili, že až na hráče Mladosti, kteří do 15 letých chlapců měli hodně daleko, jsme schopní hrát s kýmkoliv. Občas sice máme problém s dodržením taktických pokynů v obraně a naše ofenzíva je spíš živelná, ale na hřišti necháme vždy vše. 

Naši borci na těchto našich akcích nastupují na hřiště nejenom jako hráči, ale i v čase, kdy hráči ostatních týmů odpočívají, regenerují a připravují se k dalším utkáním, oni v rámci pořadatelství s píšťalkou rozhodují další utkání nebo mají jiné organizátorské povinnosti. Za to vše Vám chlapci patří velký dík, je vidět, že hokej máte rádi a že pro něj uděláte maximum. I když to občas „necinkne“, je pro Vás pro všechny důležitější „cesta než cíl“!

Autor: Lucie Kožešníková 

Bramborový SUDA CUP byl pro naše borce z kategorie U15 ostrým a úspěšným testem pro nadcházející halovou sezónu