BRONZ S CHUTÍ ZLATA

Sobota 8. 6. 2024 se nám všem vryje do paměti, byla to totiž pro hradecký hokej SOBOTA BRONZOVÁ.
Cesta do Final four a poté boj o třetí místo v extralize byla neskutečná.

Semifinále se Slávistkami jsme výsledkově jasně prohrály, ale předvedená hra byla celkem slušná, a tak jsme si řekly, že pokud tento  výkon zopakujeme i v zápase o bronz proti Pragovce, tak si pro ty medaile dojdeme. Naše odhodlání bylo vidět na první pohled. Všechny hráčky, trenéři a fanoušci totiž věřili v úspěch… podotýkám, že nedoufali, ale prostě věřili. Je to bronz s chutí zlata!!!

Zápas to nebyl vůbec jednoduchý, šance byly na obou stranách a zároveň jsme oba dva týmy nechtěly udělat chybu, takže i takový opatrnější. Vzhledem k nerozhodnému stavu na konci, následovaly nájezdy. My jsme věděli, že máme v brance nejlepší českou gólmanku, která nás podrží a my snad nějaký ten gól dáme. Tak se také stalo, Bára Čecháková je prostě zeď a vychytala všechny nájezdy. My jsme proměnily 3 nájezdy (Terka Pražáková, Kája Lojanová a Natka „Fondy“ Fondrková ) – holky jste fakt skvělé a smekáme před Vámi!

Máme upřímnou radost za celý hradecký hokej a za všechny naše hráčky, které na tento úspěch čekaly opravdu dlouho. Pro nás osobně je to obrovské zadostiučinění. Když se podíváme zpátky a uvědomíme si, jak byla sezóna náročná.

Tímto bychom chtěly všem vyjádřit velké díky za odhodlání, trpělivost a píli. Stejně tak i jejich rodinám za nekonečnou podporu. Byli jsme prostě tým a to se pak vše snadněji překonává.

Zároveň si ale troufneme tvrdit, že to celé rozhodně nebyla náhoda a věříme, že v další sezóně navážeme.

Bára Machútová a Péťa „Fíďa“ Tomsová

Fotky

Extraligové FINAL4 2024-Ženy Hc Slavia HK bronzové utkání – pozemakhk – album na Rajčeti (idnes.cz)

BRONZ S CHUTÍ ZLATA