U15 dívky

Derby vyznělo jasně ve prospěch soupeře

HC Slavia Hradec Králové – SK Slavia Praha 3:6

Sobotní utkání (13.5.2023) mezi hradeckou a pražskou Slávií, nepřineslo očekávané hokejové vyvrcholení soutěže starších žaček, ale spíše souboj Davida s Goliášem. Souboj, který ale protentokrát neměl pohádkový konec. Hosté od samého začátku převzali otěže duelu do svých rukou a našemu týmu nenechali ani možnost pomyslet na dobrý výsledek.

Utkání jsme nerozehráli nejlépe a navíc přišla další dvě zranění. Nešťastný zásah masky do hlavy naší klíčové obránkyně, nastřelení nohy při vybíhání. Tím následovaly vynucené změny sestavy. Dalo by se konstatovat, že  kdo v současné době nemá nějaký ten šrám, tak v našem týmu nehraje…. Hráčkám určitě nelze upřít snaha, ale pouze ta na všechno nestačí. Je potřeba, aby se k výkonům několika nadstandartních, přidaly i hráčky ostatní, které zatím svými výkony a někdy i zaujetím trošku pokulhávají. Ani soupeři nespí a soutěž se vyrovnává a v tak nabité konkurenci je potřeba, aby hrál celý tým i se střídačkou.

Na obranu našeho mladého týmu je potřeba dodat, že hrál proti soupeři jehož většina hráček je ročník 2007 a to je u nás pouze jedna hráčka. Ostatní naše hráčky jsou převážně rozené v roce 2008 a 09, některé pak dokonce i 2010. Když se k tomuto hendikepu přidá až neuvěřitelné množství zranění a psychické i fyzické únavy, která nás pronásleduje celé jaro, bylo už dopředu o našem výsledku asi rozhodnuto.  

Do Prahy posíláme gratulaci k zisku titulu Mistr ČR  U15. My stále držíme relativně komfortní náskok na třetí HC Rakovník. Do konce soutěže nás čekají pouze dvě kola, to první příští v sobotu na Pragovce.

Autor: Jiří Kožešník

Derby vyznělo jasně ve prospěch soupeře