Děvčata U15 v chlapecké konkurenci na letošním SUDA CUPU 2022 více jak zazářila!

Během minulého víkendu se náš tým HC Slavia HK Girls U15 představil na našem mezinárodním halovém turnaji Suda cup 2022. Tentokrát ve smíšené kategorii do 15 let.

Při pohledu na rozlosování bylo jasné, že v ryze chlapecké konkurenci nebude turnaj jednoduchou záležitostí. Herní plán zněl jasně, nebudeme řešit konečné výsledky, ale každou akci samostatně a na skóre se neohlížejme.

První naše utkání a zároveň zahajovací duel hokejového víkendového maratonu nám přisoudilo pozdějšího stříbrného medailistu Wartu Poznaň. Naše hra byla od začátku dosti rozháraná, bylo cítit, že je to pro náš tým halová premiéra. Branky jsme většinou obdržely po individuálních chybách, ze kterých pramenily trestné rohy a které soupeř nemilosrdně svoji fyzickou převahou trestal. Během druhého poločasu se nám podařilo hru vyrovnat a i náš tým předvedl několik nadějných pohledných akcí s  konečným stavem 0:6.

Druhé utkání by se dalo označit jako východočeské derby holky U15 x Jičín Mix. Od první minuty se hra odehrávala ve vysokém tempu od branky k brance. První velkou šanci z trestného rohu měli hosté, ale díky naší brankářce se skóre neměnilo. A tak uhodilo na straně druhé. Po dvou rychlých protiútocích, které soupeř ubránil pouze za cenu faulu a následné penalty, bylo rázem skóre 2:0 v náš prospěch. Následně jsme již hru kontrolovali a ani soupeřovo snížení na 3:1 neznamenalo obrat ve skóre. Konečný stav 4:2.

Další duely s HC Concordia Mix a HC Praga Boys byly jako přes kopírák, na náš technický a bojovný projev odpovídali soupeři jasnou fyzickou převahou. Vyrovnaná utkání rozhodly úspěšné trestné rohy soupeřů. Čtvrté místo ve skupině znamenalo boje o 5. až 8. místo. V neděli ráno jsme nastoupili proti Slovinskému HC Lipovci. Od první minuty se holky do soupeře zakously a rychlou nápaditou hrou zvítězily 4:1. Nenechaly nikoho na pochybách kdo si zahraje o konečné 5. místo. Soupeřem nám byli opět kluci HC Praga. Duel začal stejně jako naše první vzájemné utkání, trestný roh a gól v naší síti. Stav 0:1 nás však ještě více „nakopl“ a holky začaly přebírat herní iniciativu a skóre najednou ukazovalo stav 3:1 v náš prospěch. Ani kluci nesložili zbraně a tak na konci hrací doby byl stav nerozhodný 3:3. Což znamenalo jediné a to, že o tom, kdo obsadí konečné 5. místo, rozhodnou nájezdy. Po sérii tří nájezdů bylo zase vyrovnáno 2:2, pokračovalo se vždy po jednom nájezdu do rozhodnutí.

Nakonec se štěstí přiklonilo na stranu chlapců a tak se nám sen o pátém místě rozplynul.

Co říci závěrem – další super akce, spousta zážitků, trocha slz, noví kamarádi, tým připravený na halovou soutěž, konečné 6. místo, prostě paráda! Všem díky za přístup a nasazení.

Autor: Jiří Kožešník