U10

Děvčata z týmu U10 „13“ předvedla na Memoriálu Ládi a Ládíka Pařízka skvělé výkony. Z finálového turnaje podzimu, jako nejlepší dívčí tým, berou šestou příčku!

Na Memoriálu Ládi a Ládíka Pařízka hraném jako finálový turnaj podzimu kategorie U10 se představil i tým našich slečen „13“.

Hned v prvním utkání proti nám stál záložní tým PH Kbely „B“, v sezóně se nám ho ještě nepodařilo porazit. Štěstí bylo hned od začátku na naší straně a velmi brzo jsme vstřelily branku. Celý zápas jsme herně kontrolovaly. Z výhry 2:0 jsme měly velikou radost.  V druhém utkání proti HC Praga jsme byly po celou dobu pod mírným tlakem soupeře. Naší gólmance se, ale podařilo zneškodnit tři nájezdy a ubojovaly jsme remízu 1:1. Zisk bodu nám pořád dával naději na hezké umístění. 

V třetím duelu v řadě bez pauzy, na nás čekal soupeř z HC Hostivař. Již od začátku toto utkání mělo jasného vítěze. Přestože holčičky předvedly nebojácný výkon na silného soupeře nestačily. Skupinu jsme uzavíraly soubojem s PH Jičín.  Opakovaně se na turnajích potkáváme a ve všech utkáních dobývání jeho branky končí na betonech výborně chytajícího gólmana. Soupeř se poměrně brzy dostal do vedení. Naše snaha vstřelit branku se zdála dlouho lichá. Až dvě minuty před koncem nám proměněný trestný nájezd zajistil další bod do tabulky. 

Skupinu jsme tak zakončily na třetím místě. Výhra, dvě remízy a porážka nás poslaly do boje o pátou příčku. Soupeřem se nám stali kluci z HC President. Po krásném a velmi napínavém souboji, který skončil 2:2, nás čekaly nájezdy. President se ukázal v této disciplíně jako lepší a vyhrál. Nám připadlo celkově krásné šesté místo. 

Celkové shrnutí podzimní části musí být v našem případě jen kladné. Konečně 6. příčka z 18 týmů je nad očekávání. Nejdůležitější ale je, že hráčky baví trénovat, jezdit na turnaje a učit se novým věcem. Tím to bych chtěla poděkovat i rodičům za podporu a fandění. Hráčky chodí téměř vždy v plném počtu na tréninky což je pak všechno jednodušší. Věřím, že je na nich vidět velké zlepšení a máme se ještě na co těšit.

Autor: Bára Machútová

16.10.2022

Děvčata z týmu U10 „13“ předvedla na Memoriálu Ládi a Ládíka Pařízka skvělé výkony. Z finálového turnaje podzimu, jako nejlepší dívčí tým, berou šestou příčku!