U15 chlapci

Doba bronzová – Starší žáci berou z halového MČR 3. místo!

Finálové dvoukolo soutěže kategorie U15 odehráli naši borci v Průhonicích. Po minulém domácím bodově nevydařeném představení bylo naší povinnosti, pokud jsme chtěli pomýšlet na medaile, získat pokud možno všech 6 bodů a tím nemuset doufat v zaváhání soupeřů.

HC Slavia Hradec Králové „A“ – HC Mnichovice 3:0

Snaživý mladý tým sice vzdoroval, ale nám se i tak podařilo získat tři body za výhru 3:0. Branky jsme rozložili do celého utkání a až na pár slabších okamžiků jsme měli utkání pod kontrolou.

HC Slavia Hradec Králové „A“ – SK Slavia Praha 4:4

Druhé utkání přineslo souboj s naší pražskou jmenovkyní. Bylo to derby se vším všudy. Od samého začátku se hrál hokej v obrovském tempu a s nasazením na obou stranách. První čtvrtina skončila bezgólově. V 17. minutě se prosadil Dominik. Pražská Slavia však našla odpověď a dvěma góly šla do vedení. Konec prvního poločasu patřil nám. Tři branky – 2x Štěpán a Roman, nás s koncem poločasu poslaly do dvoubrankového vedení. Tento náskok nás na začátku druhého dějství asi ukolébal. I přesto, že Radim v bráně jako vždy předvedl neuvěřitelné představení, tahal fantastické zákroky jeden za druhým jako z klobouku, se soupeři díky našim nepřesnostem a až školáckým chybám podařilo s koncem utkání srovnat.

Ke cti naším hráčů je potřeba podotknou, že i tento pro nás v ten moment bodově nepříznivý výsledek je nenechal složit zbraně. V závěrečném tlaku vybojovali trestný roh, který je obvykle naší velkou zbraní. Síla okamžiku pravděpodobně na našeho střelce dolehla a tak na konci zápasu ukazovala tabule stále jen remízu 4:4.

Jen čtyři tabulkové body znamenaly, že k zisku vytoužené medaile jsme v tento moment potřebovali pomoc kluků z Hostivaře. Ti nastupovali v přímém souboji o stříbro do duelu s HC President. Protože již ráno HC President nestačil na HC Praga věděli jsme, že pro zisk naší medaile nesmí HC Hostivař prohrát. Nervy drásající utkání jsme sledovali se zatajeným dechem a mohutně podporovali hostivařský tým. Nakonec po všech letošních peripetiích se štěstěna konečně přiklonila na naší stranu a těsné vítězství Hostivaře 3:2 znamenalo, že tu medaili z letošního halového MČR máme! Titul Mistr ČR U15 šel zcela zaslouženě za HC Praga, v nadstavbové části byli hokejově jasně nejlepší, stříbro pro sebe urval bojovný tým HC Hostivař „A“  a bronzová, pro nás vlastně zlatá medaile, putuje za námi!

V kategorii žáků náš klub na jakoukoliv medaili čekal přes dlouhých dvacet let a díky našim letošním U15 se konečně dočkal. Medailová radost z kategorie U15 chlapci, se tak po dlouhé době může slavit i v klubu HC Slavia Hradec Králové!

Navíc starší žákyně den předem získaly ve své soutěži titul Mistryň ČR a tak se v halové soutěži náš klub stává v součtu obou kategorií tím celorepublikově nejúspěšnějším. Desetiletá úzká, systematická spolupráce mezi dívčí a chlapeckou složkou v našem klubu nese své „třpytivé ovoce“.

HC Slavia Hradec Králové „B“ –  HC Hostivař „B“ 3:1

Na pražském Chodově jen několik kilometrů od Průhonic ve stejný moment, kdy  „A“ nastupovalo k boji o medaile s pražskou Slavií, naše „B“ vyzvalo na souboj tým HC Hostivař „B“. Na palubovku jsme šli v roli lehkého favorita, ale i přesto jsme věděli, že nás nic jednoduchého nečeká. Všichni naši hráči a hráčky byli tentokrát na utkání k dispozici a tak bylo vzhledem k plné střídačce možné začít ve vysokém tempu. Otevírací branka patřila nám a autorkou byla Terka. S koncem první čtvrtiny Hostivař slušně umístěnou střelou z rohu srovnala. Od druhé čtvrtiny jsme měli na hřišti jak optickou, tak i herní převahu. Ve 24. minutě roh a krásná technická střela, autor opět Terka a vedli jsme 2:1. V dalším průběhu jsme sice pořád měli herně navrch, ale gólově se nám povedlo prosadit až z hokejky Matěje v 37. minutě. Stav 3:1 vydržel do konce duelu a my mohli slavit vítězství.

HC Slavia Hradec Králové „B“ –  KPH Rača (SK) 3:2

Po hodinové pauze jsme nastupovali do utkání proti silnému soupeři z Rači. Bratislavský tým byl již v plné sestavě. Předchozí kolo postrádal několik hráčů základní sestavy, ti byli součástí reprezentačního týmu Slovenska, který startoval na halovém ME kategorie U 21. V základní skupině jsme Raču překvapivě porazili 3:2 gólem z dohrávaného rohu a tak jsme si tak trošku ve skrytu duše, i přes fyzickou vyspělost protihráčů, na tento tým věřili. Hned ve čtvrté minutě jsme to byli my, kdo otevřel skóre. Krásná kombinace tří přihrávek, na jejímž konci byla střelkyně Kája, nás poslala do vedení 1:0. O dvě minuty později soupeř srovnal na 1:1. Ve druhé čtvrtině se prosadil Vojta, kdy ukázkově zvedl balón a přes ležícího brankáře ho poslal do brankové sítě. Pak se dlouho stav neměnil. Vyrovnaná hra přinesla na obou stranách šance, ale oba brankáři byli jistí a skórovat se nikomu nepodařilo až do poslední minuty utkání, kdy se Rače náhodnou polostřelu podařilo se štěstím dostat za brankovou čáru a srovnat na 2:2. Nám se, ale ztratit body nechtělo. Z posledního útoku 15 vteřin před vypršením časového limitu jsme po levé straně přenesli hru před bratislavskou branku. Následovaly opět tři ukázkové přihrávky a po nádherné kombinaci „pojď sem, kam jdeš“ stála před prázdnou brankou s balónkem na hokejce Kája. A protože se nemýlila, překlopila skóre v náš prospěch a my opět Raču porazili v posledních vteřinách utkání 3:2. Krásná práce! S koncem tohoto vítězného duelu navíc přišla zpráva, že naše „A“ urvalo bronz a tak se ta dvojnásobná radost mohla jet do Průhonic slavit.

Bronzová medaile šla bez rozdílu po zásluze za oběma týmy.