U10

Druhý jarní turnajový triumf pro kluky z U10

V neděli 23.dubna čekal na naše chlapce z U10 další turnaj jejich kategorie. Tentokrát jsme se představili na pražském Zeleném pruhu a chtěli úspěšně navázat na vítězství z minulého týdne. 

Na úvod se nám postavil soupeř PH Kbely „B“. Do utkání jsme vstoupili dobře, dařilo se nám proměnit gólové šance a pohodově jsme dokráčeli k vítězství 4:0. Trenéři tak mohli pouze chválit. K dalšímu duelu jsme nastupovali proti oslabenému Jičínu. Nic nenasvědčovalo, že bychom se soupeřem měli nějak trápit. Opak byl však pravdou. Znovu se ukázalo, jak dokáže být sport nevyzpytatelný. Jičín proti nám hrál velmi dobře a zodpovědně. Dařilo se mu proměňovat své šance. Nám se, ale naopak nemohoucnost v gólových situacích vymstila. V zahozených šancích se v tomto zápase ocitli všichni hráči několikrát.  Protože i Áďa v bráně si vybral slabší chvilku a nám se víc jak dva góly dát nepodařilo, podlehli jsme východočeskému rivalovi 2:4. 

Po této studené sprše jsme nastoupili k dalším dvěma duelům. Nejdříve proti Kbelům „A“. Poučili jsme se z chyb a jasně soupeře přehráli 10:0 a poté jsme přehráli HC Bohemians 3:1. Pouze díky klopýtnutí Jičína s ostatními soupeři ve skupině, nám doslova spadl do klína následný boj o celkové prvenství s vítězem druhé skupiny HC Praga.

Do finále jsme nastoupili aktivně a hned se nám povedlo vstřelit branku. Vzápětí jako když z hráčů spadne nervozita a celé utkání jsme měli jasně pod kontrolou. Konečné skóre 6:1 je pro soupeře spíše kruté, protože nehrál vůbec špatně. 

Vítězství v celém turnaji si tak odvezli naši chlapci. 

Trenéři děkují všem borcům za bojovnost a aktivní přístup k dění na hřišti.

Autor: Petr Vojtěšek

Foto ilustrační

Druhý jarní turnajový triumf pro kluky z U10