Extraligové ženy postupují do bojů play-off z třetího místa

O víkendu 22.-23.1. se opět rozehrála základní část extraligové soutěže žen svým posledním dvoukolem.

HC Slavia HK – HC 1946 Praga 8:2

Sobotní kolo se konalo v hradecké hale v Orlické kotlině a tak hráčky mohli výrazně podpořit i hradečtí fanoušci. První čtvrtina s HC Praga byla z naší strany mírně nervózní. Hráčky se soustředily hlavně na plnění defenzivních úkolů, ale i tak se jim podařilo hned v druhé minutě vstřelit z rychlého protiútoku úvodní branku.
Ve druhé čtvrtině se tým již rozehrál, nervozita opadla a do tabulky střelců se postupně zapsaly všechny hradecké útočnice. Ke konci se již utkání proměnilo ve střelecké představení Míši Tláskalové, která si připsala další čtyři góly a posunula se na 2. místo v tabulce extraligových střelkyň. Po závěrečné siréně, svítil na tabuli konečný výsledek 8:2 a domácí fanoušci jistě nelitovali, že si v sobotu museli přivstat.

HC Slavia HK – HC 1972 Rakovník 2:4

Neděle se konala na palubovce pražského Chodova. Utkání našeho týmu bylo bojem o konečné umístění v tabulce, před následujícím extraligovým play-off. Čekaly na nás hráčky HC Rakovník.
Bohužel hradecký tým zřejmě všechno své štěstí vystřílel v sobotním duelu s HC Praga a na Rakovník nám už nezbylo. Celou hrací dobu byly soupeřky lepším týmem. Rakovník zvolil útočnou hru, snažil se nás od začátku dostat pod tlak, což se mu dařilo. Soupeřky se ve čtrnácté minutě ujaly vedení, které postupně navyšovaly a stále měly více ze hry. Povedla se nám pouze postupná korekce výsledku na konečných 2:4. Z trestných rohů se trefila hostující Lucie Duchková.

V konečném součtu tedy tato jediná prohra v základní skupině znamená, že tým HC Slavia Hradec Králové postupuje do bojů play-off ze třetího místa. V semifinále se střetneme s týmem na druhém místě, což je právě HC Rakovník.Nedělní utkání tak berme jako přípravu a doufejme, že v pátek, kdy se semifinálový duel odehraje, bude Hradec ten, kdo se ze svých chyb poučí a bude nakonec slavit semifinálové vítězství.

Autor: Štěpánka Šmídová