Extraligové ženy si vyšláply na SK Slavia Praha

Tým žen, který v tomto ročníku doposud neprohrál, čekala v sobotu 11.12.2021 velká zkouška, utkání s pražskou Slavií. SK Slavia Praha každoročně vyhrává extraligovou soutěž a proto utkání s tímto soupeřem je pro každý tým velká výzva. Nastupovaly jsme se zkušenostmi z nedávného přípravného duelu, který se odehrál na turnaji Pragochema Cup. Tam se nám dařilo držet krok, ale nakonec jsme smolně prohrály rozdílem gólu 1:2.

Tyto zkušenosti jsme zúročily hned v prvním ligovém střetnutí. Na začátku první čtvrtiny jsme šly do vedení střelou z trestného rohu. Ze hry měla sice Slavia Praha více, ale hráčky Hradce plnily velmi dobře své obranné úkoly a z rychlých protiútoků se snažily skóre navýšit. To se podařilo a o poločase svítil na tabuli výsledek 2:0.

„2:0 je to nejhorší skóre v poločase“ jak říká klasik, a tak se brzy po zahájení druhé poloviny utkání měnil stav na 2:1. Slávistky z Prahy nás dostávaly stále pod větší tlak, ale nám se naštěstí povedlo z ojedinělého protiútoku navýšit skóre na 3:1.

Pražský tým odvolal brankářku a rozhodl se hrát celou čtvrtou čtvrtinu v poli v šesti. Soustavný tlak se nakonec přetavil do jejich kontaktního gólu na 3:2, ale víc už Slávia Praha nezvládla.

Celý tým důsledně plnil taktiku trenéra. V brance nás bravurně dirigovala a podporovala Bára Čecháková, kterou doplnily střelkyně Duchková a Tláskalová. A proto mohly hráčky Slavia Hradec Králové na konci slavit velmi cenné vítězství nad svou pražskou jmenovkyní.

Vánoční svátky děvčata oslaví na průběžném prvním místě extraligové tabulky a v lednu nás čeká další těžký soupeř a to tým HC Praga.

Autor: Šmídová Štěpánka