Extraligové ženy získaly 6 bodů z útkání posledního listopadového víkendu 2021

Extraliga žen začala víkendovým dvoukolem, kdy se hráčky hradecké Slávie střetly nejprve s družstvem HC Hostivař a v neděli s týmem Bohemians.

Halová soutěž doznala několika změn, od kterých nikdo nevěděl, co čekat. Prodloužení hrací doby na 4×15 minut a pouze jednokolový systém, které se zavedly z důvodu epidemické situace, přinesly spíše obavy, jak budou hráčky zvládat větší porci minut na hřišti.

Také pocit, že nemáte možnost reparátu a každá prohra či výhra se počítá, na klidu našemu týmu nepřidalo.

Ovšem ukázalo se, že obavy nebyly na místě a po víkendu si hráčky hradecké Slávie připsaly na konto 6 bodů a průběžné 2. místo v extraligové tabulce.

V sobotu nastoupily k zápasu proti Hostivaři, soupeři, který má ve svém kádru zkušené hráčky, ale také velmi dravé mladí. Naštěstí po nevydařeném úvodu, kdy po nedorozumění v hradecké obraně Hostivař vstřelila první gól zápasu, se vývoj zápasu otočil a především Tláskalová svým hattrickem rozhodla výsledek utkání na konečných 4:2 pro Hradec.

V neděli proti Hradci nastoupil ambiciozní tým Bohemians a hned od začátku bylo vidět, že si na hradeckou Slávii věří. Děvčata ovšem ustála úvodní tlak a postupně navyšovala skóre na konečných 4:1.

Počet obdržených gólů svědčí o tom, že v brance se tým může opřít o skvělé výkony reprezentační gólmanky Báry Čechákové a při standartních situacích se několikrát ukázala posila týmu, hostující Lucie Duchková z Litic.

V příštím kole se ženy střetnou s úřadujícím mistrem ligy SK Slavia Praha.

Autor: Štěpánka Šmídová