Extraligoví muži favorita nepřekvapili

HC Slavia Hradec Králové – SK Slavia Praha 0:10

Hradec do zápasu nevstupoval jako favorit. S ohledem na kvalitu soupeře a při pohledu na prázdnou domácí střídačku, s vyrovnaným zápasem nikdo nemohl nepočítat. I tak se jedenáct statečných odhodlaně postavilo proti mistrovskému týmu české extraligy, pražské Slavii. Rozdíl byl znát už od úvodního hvizdu. Pražští Hradec přehrávali ve všech směrech a po první čtvrtině svítil na tabuli průběžný výsledek 0:4. Síla s odehraným časem ubývala a góly v naší síti přibývaly. Ve druhé čtvrtině se Slavii Praha dařilo méně a za záda našeho brankáře poslala „jen“ dva góly. Ve třetím dějství pak domácí dokázali Pražanům ubránit všechny akce a přes obranu nepustili jedinou branku. Ke konci se po pár promarněných akcí Hradce, ale podařilo Slavii přidat další čtyři góly. Pro domácí je zázrak, že z tohoto měření sil neodešel nikdo se zraněním. Konečný výsledek tak odpovídá momentálnímu rozložení sil mezi oběma soupeři.

Autor: Norbert Kodym