Naši extraligoví muži po dvou jarních zápasech s jedním bodem do tabulky

2.4. 2022 SHK – Litice 1:4 (0:3)

První jarní zápas jsme sehráli v ne úplně hokejovém počasí. Do zápasu jsme vstoupili stejně jako teploty, v průběhu utkání se pohybovala teplota mírně nad nulou, mírně přimraženi. Po první čtvrtině jsme prohrávali po hloupých gólech 0:3. Poté se hra vyrovnala a nám se podařilo, po zdařile zahraném trestném rohu vstřelit branku na 1:3 – Theodor Walter (Robin Zdeněk). V poslední čtvrtině zápasu nám postupně docházely síly, a i proto soupeř vstřelil branku na konečných 1:4. Velká kvalita soupeře byla znát a vítězství si za předvedenou hru zasloužil. Druhý poločas jsme remizovali 1:1, na tom bychom měli stavět, a naopak zapracovat na začátcích utkání, které nám dlouhodobě dělají velké potíže.

9.4. 2022 Hostivař – SHK 2:2 (1:0)

Tak jako o předcházejícím víkendu, ani dnes nebyly úplně ideální teplotní podmínky na náš sport. Nicméně podmínky byli pro obě družstva stejné. Celý zápas byl zcela vyrovnaný, jak na pohled, tak na výsledek. Opět nám nevyšel začátek utkání a už ve čtvrté minutě jsme prohrávali 1:0. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Vždy když se nám podařilo vyrovnat, dokázal soupeř odpovědět. Hra odpovídala touze obou týmu po prvních jarních bodech, a proto měla značný spád. Po dvou proměněných penaltách Tomáše Vodenky a Michala Suchého, jsme se se soupeřem rozešli smírně a spravedlivě 2:2.

Autor: Martin Toms