U10

Přípravka z finálových turnajů bere druhé a šesté místo

Chlapci vezou z Litic stříbro

Vyvrcholení soutěže přípravek se konalo v neděli 29.5.2022 v dalekých Liticích. Na tomto místě se sjelo osm nejlepších týmů ČR po základní části. V základní skupině turnaje jsme odehráli 3 utkání. Hradečtí borci se postavili proti soupeřům z HC Praga, HC Prezident a TJ Mnichovice. Všechny tři duely dopadli ve prospěch našich chlapců a se skóre 10:2 skupinu ovládli. 

První místo ze skupiny znamenalo finále a boj o celkové prvenství v soutěži kategorie U10.  

Kdo jiný mohl být soupeřem než hostivařští hokejisti. Od první minuty byl, ale  bohužel, agresivnějším a hokejově vyspělejším týmem soupeř. Na průběh utkání měl určitě vliv i věkový rozdíl mezi oběma týmy. I přes tento handicap se naši kluci nevzdávali a drželi po většinu utkání vyrovnanou hru. Bohužel ke konci hrací doby již došly síly a prohra 2:5 nám na krk pověsila stříbrné medaile. Nejužitečnějším hráčem týmu byl zvolen Tomáš Kalkant.

Pro tento velmi mladý tým je v celorepublikové konkurenci stříbro velkým úspěchem a do budoucna velkým příslibem. Naprostá většina hráčů v kategorii zůstává i příští sezónu a tak se jistě můžeme těšit na další parádní hokejové úspěchy, které nám tito kluci pro hradecký hokej vybojují.
Moc všem děkujeme za přístup a rodičům za podporu.

Autor: Jakub Pražák, Petr Vojtěšek, David Černý

Děvčata na turnaji v pražských Kbelích šestá

Na závěrečném turnaji v pražských Kbelích nás čekali tři soupeři ve skupině. Hned v prvním utkání nám svoji sílu ukázal tým HC Bohemians. Výsledek 0:5 nebyl nejlepším vstupem do turnaje. Nicméně tým složený z děvčat věkové kategorie U8 hned v dalším utkání nasázel 6 gólů soupeři z HC President. V tomto duelu se povedlo proměnit trestný nájezd všem čtyřem aktérkám. Úspěšné byly Ellinka, Bela, Emilka a Vája navíc jsme přidali ještě dva góly ze hry. V posledním zápase, který nás mohl jedině výhrou posunout do boje o medaile nám stáli v cestě kluci ze Slavie PHA. Holky předvedly nejbojovnější výkon sezóny. Děvčata nenechala soupeři jediný balónek zadarmo, Julinka za záda nepustila zase ani jediný gól. Nám se, ale bohužel vstřelit branku nepodařilo. V boji o 5. místo byl nad naše síly rival z Jičína. Soutěž jsme tedy zakončily 6. místem ve skupině B. Na tomto turnaji byla nejužitečnější hráčkou týmu vyhlášená Lucinka Antošová.


Jsem moc ráda, že jsme tyto mladě hráčky postavily do kategorie, kam budou patřit věkem až od září. Tyto čtyři turnaje nám pomohly si vyzkoušet konečně hru na velkém hřišti. Víme, na čem všem musíme pracovat – na všem.  Holky se, ale od prvního turnaje zlepšovaly. Byla na nich vidět menší bojácnost, góly se nám taky dařilo dávat víc a víc.  Máme každopádně na co navázat. Věřím, že v další sezoně budeme pro ostatní týmy vyrovnanějším soupeřem.

Autor: Machútová Barbora

Přípravka z finálových turnajů bere druhé a šesté místo