U15 chlapci

Halová sezóna 2022/2023 aneb jak to vlastně starším žákům cinklo…

Myšlenka sehrát halovou soutěž ve dvou týmech se zrodila již v létě. V počtu patnácti hráčů na soupisce jednoho týmu, by pro nikoho na hřišti nezbyl herní čas. Byl to risk s vysokým rizikem, že týmy nebudou mít dost hráčů na dokončení soutěže, který naštěstí vyšel a to i díky našim děvčatům.

Tým „A“ vstupoval do soutěže v počtu 7 hráčů, tým „B“ v počtu 8 hráčů. Hned od začátku se k „B“ připojila Kája Rebcová a po novém roce pak Terka Pražáková. „A“ na jedno utkání posílila Dora Kožešníková a po novém roce se vrátil po skoro roční zdravotní pauze Roman.

Hráči věděli, že jejich neúčast na utkání týmy kriticky oslabí a tak se nám vyjma dvou krátkodobých zranění nestalo, že by někdo chyběl. Zlomeniny, kašílky, rýmičky, teploty se léčili rychlostí blesku. Všichni měli touhu hrát a to je k utkání vždy zázračně uzdravovalo. Jste borci!

Příprava obou týmu proběhla na našem listopadovém SUDACUPU. Utkali jsme se s kvalitními zahraničními soupeři a už tam bylo zřejmé, že tento rok pro nás halově může být úspěšný.

„A“ vstoupilo do kvalifikace jistě. Hned v prvním kole smetlo Litice a Bolevec. V celé kvalifikaci přišlo o body pouze remízou 3:3 s pražskou Slavií. Bylo jasné, že po novém roce je čeká šest těžkých soupeřů v boji o příčky nejvyšší. Ve skupině, kde nebyl prostor pro jakékoliv bodové zaváhání, všichni chtěli a hlavně herně měli na to se prát o medaile. Sedm naprosto vyrovnaných týmů se 8. ledna postavilo na startovní čáru. My začali famózně výhrou nad HC President, který sám sebe pasoval do role favorita soutěže. Druhé kolo v domácím prostředí nám herně vůbec nevyšlo. V infarktovém utkání s pozdějším Mistrem ČR HC Praga, v krásné hokejové podívané jsme neudrželi dvoubrankové vedení z poslední čtvrtiny a přišli o body remízou 5:5. Následný duel s HC Hostivař jsme nezvládli vůbec, týmu, jak se říká, herně došlo a znamenalo to naší jedinou prohru v letošní halové soutěži a to 1:2. Do posledního kola byly karty rozdány jasně, pokud chceme medaili musíme dvakrát vyhrát. To se sice tak úplně nepovedlo, ale díky souhře dalších výsledků jsme tu vytouženou placku urvali. Za to vše, co pro hokej děláte, si jí, chlapci, víc než zasloužíte.

Tým měl jasnou dominanci v bráně. Radim v rozhodujících momentech doslova čaroval. Naše obrana většinu situací řešila s přehledem díky šikovnosti Domči a síle Tobiáše byla pro soupeře těžkým oříškem. Vojta, Šimon, Štěpán a Roman zase svojí rychlostí, dravostí a tahem na branku soupeřům připravovali nejedny těžké chvilky. Michal svým umem volby vhodného prostoru byl vždy nebezpečím pro soupeřova gólmana. Dora pak týmu doslova vytrhla trn z paty, když to vypadalo, že kolo odehraje v poli ve čtyřech a rozhodně nebyla jen do počtu. Naše síla byla také v exekuci trestných rohů, které jsme pro skórování v klíčových momentech dokázali využít. Pánové klobouček, dobrá práce!

„B“ vstupovalo do soutěže s cílem získávat herní zkušenosti a starší soupeře potrápit, to se více než zadařilo. Herně se tým opíral hlavně o hráče ročníku 2009. V obranných činnostech jsme nepropadávali, ba naopak a záda výborně kryl Zdenda. V útoku jsme se viděli, byli si schopní přihrát a gólově se prosadit proti všem. Děvčata Kája s Terkou pak hře dodala potřebný drive. V kvalifikační skupině si sice tým připsal porážky, ale před posledním kolem měl dokonce teoretickou šanci na postup do finálové skupiny. V tento moment musíme paradoxně říct, že to se „naštěstí nepovedlo“ a po novém roce tak na „B“ čekali hratelní soupeři ze skupiny o umístění. V Kadani s Kbely a Bolevcem jsme v oslabené sestavě oba duely smolně prohráli 3:4. I když jsme už už sahali po remíze, tak jsme 3:4 také bohužel prohráli na Chodově s Bohemians a pak již přišly jen naše výhry s Kadaní, Hostivaří „B“ a Račou. To nás dostalo na 4.místo skupiny o umístění. Celkově jsme v soutěži kategorie U15 obsadili neočekávané 11. místo. Tým předváděl ve všech duelech herně hezkou hokejovou podívanou a nestačil pouze na soupeře, kteří disponovali fyzicky vyspělejšími hráči. V příští sezóně bude soupiska doplněna i o hráče z týmu „A“ a tak se máme výsledkově určitě na co těšit.

Kdo se na úspěšné halové sezóně podílel?

 „A“  – Vodička Radim, Vacek Roman, Bažant Dominik, Chládek Tobiáš, Kaska Šimon, Kaska Štěpán, Vejvoda Vojtěch Vendelín, Višňák Michal, Kožešníková Dorota 

„B“ – Bažant Jakub, Chládek Fabián, Posejpal Martin, Holík Matěj, Rebcová Karolína, Stránský Zdeněk, Šmejkal Jakub Karel, Husa Antonín, Pražáková Tereza, Stačina Vojtěch

Trenéři: Kožešníková Lucie, Bažant Pavel

Díky Vám všem, kteří jste nám drželi palce, jezdili nás podporovat a fandili nám na dálku. Bez Vás by ta radost nebyla taková! Následně si dva měsíce od ostrých hokejových soubojů odpočineme a od dubna se pustíme do duelů slušně rozehrané venkovní soutěže. Přijďte nám zase fandit!

Halová sezóna 2022/2023 aneb jak to vlastně starším žákům cinklo…