II. Mezinárodní májový turnaj Hradec Králové 2019

17.5.2019 – 19.5.2019 Pozemní hokej HC Slavia Hradec Králové – modrá aréna ve Farářství

Ve 12.30 17.5.2019 začal prvním utkáním májový turnaj, organizační tým stihl doladit detaily. Vše připraveno na svém místě, online přenosy běží, nafukovací hřiště, 3D tiskárny, virtuální realita, občerstvení na svém místě. Hráči se vrhli do své největší sportovní vášně, což je POZEMNÍ HOKEJ!

V 18.00 hodin začalo slavnostní zahájení turnaje za účasti většiny týmů. Bohužel HK Trešnjevka Zagreb měl zpoždění na cestě a tým W.A.C. Wienna se k turnaji připojí až zítra tj. v sobotu 18.5.2019. Před samotným vyvěšování vlajek vystoupily mažorekty Gytta z Českého Meziříčí.

Choreografie mažoretk GYTTA z Českého Meziříčí byla součástí slavnostního zahájení turnaje. Krásný estetický zážitek a super vystoupení, po kterém následovalo vztyčení státních vlajek všech zúčastněných klubů.

Sobotní den byl náročný nejen pro hráče, ale i pro všechny zúčastněné. Krásné počasí, skvělá hokejová atmosféra, super výkony a maximální nasazení  všech hráčů to byla sobota. Poslední utkání končila až v  pozdních večerních hodinách. Fanoušci své týmy neúnavně povzbuzovali. Odměnou pro trenéry a realizační týmy bylo večerní přátelské posezení v klubovně. V neděli jdeme do závěrečných bojů o umístění. Veškeré výsledky najdete na webu.

V neděli většina týmů vstupuje do závěrečných útkání. Napětí vrcholí, fanoušci šílí, počasí nám stále přeje. Medaile jsou nachystány, odměny připraveny, turnaj se blíží do svého závěru.

Na začátku závěrečného vyhlášení umístění jednotlivých týmů byl oceněn za dlouholetou trenérkou činnost pan Jaroslav Poříz. Velká gratulace.

CELKOVÉ ZHODNOCENÍ CELÉHO TURNAJE:

Víkend 17. až 19. května byl termínem pro druhý ročník Mezinárodního májového turnaje. Zájem ze stran klubů o turnaj byl obrovský a bohužel jsme museli hned na začátku některé týmy z kapacitních důvodů odmítnout. Vypsány pro tento turnaj byly kategorie U10 STANDARD, U10 ELITE, U12 a U14.

Jak se postupně ukázalo, stala se tato akce jedním z největších mládežnických turnajů posledních let a to zřejmě nejenom v celorepublikovém měřítku. Přihlášky potvrdilo celkem 37 týmů ze sedmi zemí Evropy (Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Polsko a Česko). Zaregistrováno jsme měli 450 účastníků – hráčů, trenérů a členů organizačních týmů.

111 utkání se odehrálo na třech hřištích a turnajové boje probíhaly tři dny. Začátek byl stanoven na pátek 17.5. těsně po poledni.

Páteční večer patřil slavnostnímu zahájení. Bylo velkolepé, připomínalo sportovní akce i mnohem většího významu než byl náš turnaj. Vrcholem se stalo vystoupení mažoretkové formace GYTTA. Skupina představila část svého programu, s kterým odjíždí na Mistrovství Evropy. Následovalo slavnostní vztyčení státních vlajek, které dávaly akci po celý víkend punc velkého mezinárodního turnaje.

Sobotní start prvních utkání byl v půl osmé ráno a poslední sobotní zápasy se odehrály večer před devátou. Ve večerních hodinách se ve velmi přátelském duchu také uskutečnilo neformální setkání trenérů, vedoucích týmů a organizátorů turnaje v klubovně Slavie.

Neděle byla ve znamení bojů o umístění v jednotlivých kategoriích, které rozhodovaly o tom, zda pro týmy byl turnaj úspěšný více či méně.

Na závěr turnaje, ke kterému jsme se bez větších zádrhelů dopracovali v neděli po 14. hodině, proběhl medailový ceremoniál. Hráči a hráčky byli oceněni za skvělé výkony, které byly k vidění během víkendu na všech hřištích. Kolem půl čtvrté odpoledne proběhlo definitivní rozloučení společnou fotkou a s přáním šťastné cesty se týmy vydaly do svých bydlišť.

Co dodat na závěr?

Akce byla bez pochyby velice úspěšná, a to nejen po sportovní stránce. Hradecké týmy ve všech kategoriích uspěly a získaly celkem pět pódiových umístění, z toho kategorii U10S vyhrály, v U10E byly druzí a třetí a v kategorii U12 i U14 shodně druzí.

V tuto chvíli ale výsledky nejsou až tak důležité. Nejdůležitější je, že se turnaj uspořádat povedlo a všichni odjížděli spokojení s přáním se zase na další ročník vrátit. I následné ohlasy byly více než pozitivní. V tomto počtu klubů, týmů, hráčů a fanoušků byla celá organizační stránka velmi náročná. Vše se plánovalo a připravovalo již několik měsíců dopředu. Poslední měsíc ale byl více než intenzivní.

Přesvědčili jsme se o tom, že uspořádat turnaj takového rozsahu není procházka „růžovým sadem“. Pokud se ale organizace účastní tolik nadšených trenérů, rodičů, hráčů a přátel tohoto nádherného sportu, tak se dílo podaří.

Velký „potlesk“ patří všem, kteří se na turnaji, byť jen malinko, podíleli. Vše od ubytování, stravování, IT zajištění a doplňkových aktivit ve Fanzóně probíhalo zcela bezproblémově a i za toto zázemí patří velké poděkování.

Nyní víme, že s tímto potenciálem se nemusíme bát uspořádat znovu turnaj minimálně podobného rozsahu. Těšíme se na třetí ročník, ale teď si rádi trochu odpočineme.

Výsledky

Konečné pořadí a MVP hráč:

Kategorie U10 Standard
1. HC Slavia Hradec Králové „S09“ (Valerie Labuťová)
2. SK UP Olomouc (Iva Benešová)
3. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry „B“ (Filip Wrodarczyk)
4. KS Cieszyn (Justyna Foldyna)
5. HC Jičín (Denis Kunc)
6. UKS Orleta Sosnowiec Girls (Patrycya Gruszczyňska)
7. HK Trešnjevka Zagreb (Axla Saryč)

Kategorie U10 Elite:
1. HK Šenkvice (Lubor Krajčír)
2. HC Slavia Hradec Králové Boys (Pačesný Jonáš)
3. HC Slavia Hradec Králové Mix (Holík Matěj)
4. UKS Orleta Sosnowiec Boys (Mikolay Iwan)
5. LUKS „Jedynka“ Miasteczko Šlaskie (Glogusz Wiktor)
6. HK Lipovci Mix (Žiga Štiblar)
7. HC TJ Mnichovice (Antonín Vilímek)
8. W.A.C Wienna Mix (Jakob Ulreich)
9. KSS Kolejarz Gliwice (Jacek Tomaszewski)
10. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry „A“ (Brian Marchewka)

Kategorie U12:
1. HK Šenkvice (Patrik Horáček)
2. HC Slavia Hradec Králové (David Kulhánek)
3. KS Cieszyn (Bartosz Biaty)
4. W.A.C. Wienna Boys (Sebastian Sedlaczek)
5. HC Bohemians Praha Girls (Adéla Šedivá)
6. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry (Jan Piotrowski)
7. HC Jičín (Zugar Tomáš)
8. HK Trešnjevka Zagreb (Fran Vuletič)

Kategorie U14:
1. SK UP Olomouc „B“ (Jiří Černava)
2. HC Slavia Hradec Králové Boys (Marek Vodička)
3. HK Šenkvice (Adam Štrofek)
4. LUKS „Jedynka“ Miasteczko Šlaskie (Budny Adam)
5. SK UP Olomouc „A“ (Theodor Kuba)
6. W.A.C. Wienna Girls (Heidi Rosenits)
7. HK Lipovci Mix (Alen Maučec)
8. KKS Kolejarz Gliwice (Jakub Turek)
9. HC TJ Mnichovice Girls (Pavlína Mudrová)
10. HC Slavia Hradec Králové Girls (Táňa Kozlová)
11. P.H.C. Budapest (Zsolnai Barnabáš)
12. HK Trešnjevka Zagreb (Noa Matoševič)

Autor: Lucie Kožešníková

TECHNICKÉ ÚDAJE O TURNAJI:

Májový turnaj trhal rekordy na všech možných frontách. Svoji premiéru v plném využití si zde odbyl i systém HockeyOnline, které zajišťoval hladký průběh turnaje. Hráčům, rodičům, trenérům i organizátorům poskytoval komplexní informace o chodu turnaje. Pomocí obrazovek na aréně a webové aplikace, byl všude. Jak si vlastně tento systém doopravdy vedl?

Během turnaje navštívilo webovou aplikaci turnaje 592 uživatelů, kteří za tři dny udělali 1818 návštěv. Celkový počet zobrazení stránek pak překonal 10 000!

Živé přenosy z Hradecké Arény sledovalo celkem 789 diváků z 7 zemí Evropy.