U10

Kluci U10 „12“ odstartovali sezónu turnajovým triumfem

V neděli 11.9. jsme dorazili s naším týmem U10 do pražských Kbel na první soutěžní turnaj podzimní části naší kategorie.  Po dlouhé herní pauze jsme byli na utkání hodně natěšení. Na nepříliš oblíbeném povrchu místní pískové umělé trávy, jsme se postavili prvním soupeřům. Doslova jsme na ně vlétli a v krátkém sledu jsme porazili Sokol Kbely“ B“ 4:0 a HC Mnichovice „B“ 6:0. Nutno podotknout, že náš brankář pro tento turnaj Jakub Korejs, si za oba zápasy připsal jediný zákrok, protože naše obrana fungovala bez chybičky a naši útočníci neustále zaměstnávali soupeře, který na útok neměl ani pomyšlení.

Ve třetím duelu se nám do cesty postavil PH Jičín. Bohužel se nám proti tomuto soupeři dlouhodobě nedaří trefit branku a dávat góly. Postupně si na jičínském brankáři vylámali zuby snad všichni naši útočníci i obránci. Po poločase si i náš brankář připsal důležité zákroky a tak tento zápas skončil 0:0. Po krátké pauze jsme nastoupili proti týmu HC Praga. Naši borci se vrátili k dobrému napadání a hned v úvodu začali dávat zase branky. Soupeře do hry moc nepustili a porazili jsme jej 5:0. Po sečtení výsledků se ukázalo, jak bylo důležité dát dostatek gólů, protože jsme před Jičínem vyhráli skupinu o skóre a postoupili do boje o první místo.

Druhou skupinu vyhrál tým Hostivaře, takže o první místo jsme šli hrát s naším ne příliš oblíbeným soupeřem. Hned od začátku se na hřišti hrál nebojácný, ale hodně urputný hokej. Oba týmy se snažily bojovností strhnout výhru na svou stranu. Nám se podařilo dát dva góly, ale hostivařští se nevzdávali. V polovině utkání soupeřův nájezd Kuba v brance ještě zlikvidoval, ale následně jsme inkasovali ze hry  2:1. Po vstřelené brance najednou soupeřům narostla křídla a našim hráčům se přes výborně hrající soupeřovi obránce nedařilo procházet s takovou lehkostí jako dosud. V samém závěru jsme v obraně zachybovali a tak pár vteřin před koncem přišlo vyrovnání na 2:2. O výsledku finále musely rozhodnout nájezdy. My jsme za podpory našich děvčat z týmu „13“ byli rozhodnutí zlomit hostivařské nájezdové  „prokletí“. 

Drama pokračovalo. Exekutoři na obou stranách byli stejně úspěšní, navíc chybou rozhodčího musel Šimon povedený nájezd opakovat. Naštěstí úspěšně. Rozhodl až sedmý nájezd, Kuba chytil a Adam proměnil.

Mohli jsme slavit! Radost nad turnajovým triumfem a zdoláním tohoto soupeře byla velká!

Děkujeme děvčatům za hlasitou podporu, kterou jim snad brzy vrátíme.

Autor: Petr Vojtěšek

Kluci U10 „12“ odstartovali sezónu turnajovým triumfem