U10

Kluci U10 „12“  ovládli podzimní finále soutěže a potvrdili, že jsou nejlepším týmem své kategorie

V neděli 16.10. jsme se sešli na domácí modré aréně, kde se konal Memoriál Ládi a Ládíka Pařízka. Zároveň to také byl finálový turnaj U10, kam se nominovalo deset nejlepších týmů této věkové kategorie. Protože jsme si z posledních čtyř turnajů odnesli tři prvenství a na tom čtvrtém jsme skončili druzí, byli jsme právem považováni za jedny z favoritů celého finále.

Rozlosování nám poslalo do cesty hned na úvod těžkého soupeře  – Kbely „A“. Na začátku duelu nás dvě povedené akce poslaly do dvoubrankového vedení a vypadalo to na snadný průběh. Opak byl však pravdou. Po chvíli se Kbely nadechly k náporu a vzápětí se jim podařilo gólem ze hry a druhým z nájezdu vyrovnat. Naši kluci se však „nepříjemného soupeře“ nezalekli a další povedenou akcí vzápětí dali gól třetí. Do konce utkání jsme pak hráli bez chyb a přidali další dva hezké góly. Skupinu jsme odstartovali vítězstvím 5:2. K dalšímu duelu jsme nastoupili proti HC President. Byl to pro nás pro tuto sezónu soupeř neznámý, protože jsme s ním letos ještě nepotkali. Od začátku hrací doby však naši kluci hráli zodpovědně, skoro bez chyb. Dobře hrajícího soupeře nepustili k žádnému vstřelení gólu. Naopak po krásných akcích našich hráčů jsme do branky stříleli my a čtyři šance proměnili. Tato utkání nás opravdu dobře nastartovala. Naši kluci v nich udělali minimum chyb a předváděli pohledný hokej. Na poslední dva duely skupiny proti HC Mnichovicím „A“ a SK Slavia Praha kluci, stačí stejné hodnocení, oba týmy byly herně dost podobné. Naši borci se snažili soupeře přehrávat a chvílemi se jim to dařilo. Bohužel jsme přidali i spousty individuálních chyb, takže hra byla ve výsledku hodně rozkouskovaná. V těchto utkáních se naopak blýskl skvělými zákroky Tomáš Kalkant v brance a zvlášť jeho tygří skok při nájezdu soupeře vzbudil velké ovace. Obě utkání skončila naším vítězstvím 5:0 respektive 5:2.  

Tyto výsledky nás poslaly do semifinále z prvního místa a naším soupeřem se stala nebezpečná HC Praga, která ve své základní skupině skončila na druhém místě. Hned v prvním útoku stálo štěstí na naší straně a podařilo se nám vstřelit spíše náhodný gól. Dále jsme se snažili pokračovat v kombinační hře, ale soupeř nám dokazoval, že v semifinále neskončil náhodou a o postup do finále stojí stejně jako my. Bohužel jsme mu to dost často vlastními chybami umožnovali. Stále jsme bojovali a tak se Pragovce nepodařilo osud tohoto zápasu překlopit na svoji stranu. Konečný výsledek 3:0 v náš prospěch vypadá snadno, ale HC Praga ukázala, že je třeba s ní určitě do budoucna počítat.

Ve finále se nám do cesty postavil pro tuto i minulou sezónu soupeř největší. Kluci od Botiče, čili z pražské Hostivaře. Od začátku hrací doby byla na našich hokejkách vidět nervozita, ale i velká bojovnost a odhodlání. Po chybách soupeře jsme dokázali vstřelit první gól ze hry a proměnit následující nájezd. Bohužel se nám, ale při něm zranil náš obránce. Toto zranění naštěstí nebylo velké a vrátil se do hry. Vzápětí nás soupeř dostával pod tlak v kterém se mu podařilo snížit na 2:1. Naše odhodlání, ale bylo velké. Odměnou za bojovnost byl třetí gól v soupeřově síti. Vedení 3:1 se ještě podařilo soupeři v posledních sekundách korigovat na 3:2, ale časomíra již další gól v naší síti nedopustila a mohly odstartovat vítězné ovace. 

Nejužitečnějším hráčem podzimu byl v našem týmu zaslouženě zvolen Šimon Pražák. Ale i všichni ostatní hráči přinesli do hry spoustu kvality a pochvalu za předvedené výkony si zaslouží.

Náš tým celkově na podzim ovládl celou kategorii U10 a posledním finálovým turnajem jen potvrdil svoji dominanci. Ze všech  26 utkání 23 vyhrál 2 remizoval a prohrál pouze jediný duel. Díky, borci!!!
Za celý podzim tak za trenéry také chceme poděkovat nejen hráčům, ale i rodičům za přístup k docházce na tréninky a zápasy.

autor:  Petr Vojtěšek

Kluci U10 „12“  ovládli podzimní finále soutěže a potvrdili, že jsou nejlepším týmem své kategorie