U15 chlapci

Kluci U15 zahájili kvalifikaci 1:1

Po náročné a doufejme i kvalitní letní přípravě, tým starších žáků odstartoval kvalifikaci ve skupině „A“. Naším cílem je umístění v této skupině do 4.místa, tím postup mezi nejlepší osmičku a boje v této sezóně o stupínky nejvyšší.

Hned v prvním duelu jsme narazili na papírového favorita naší skupiny SK Slavia PHA. Náš tým do utkání vstoupil sebevědomě a nebojácně na hřišti byla v prvním poločase vidět naprosto vyrovnaná hra. Kolektivním pojetím v obraně  se nám dařilo eliminovat dva hráče na kterých je hra Slavie postavená. Bohužel se nám, ale nedařilo proměnit několik jasných příležitostí a naopak na druhé straně ojedinělou chybu v obraně soupeř trestal. Lobem přes brankáře otevřel skóre na 1: 0. Do druhého poločasu jsme vlétli jako uragán a během dvou prvních minut dvěma góly otočili na 2:1. I nadále se na hřišti odehrávala vyrovnaná bitva až do osudné 35 minuty kdy přišel náš „blackout“. Po vyrovnávacím gólu pražské Slavie jsme naprosto vypadli z role. Přestali jsme bránit, kupili jsme nesmyslné chyby a Slavie z opakovaných rohů a dorážek střílela gól za gólem. V posledních sekundách se nám ještě se štěstím podařilo korigovat na konečných 3:5.  Pokud se budeme chtít porovnávat s těmi nejlepšími tak si takovéto výpadky nemůžeme dovolit. Pevně věříme, že si z těchto momentů vezmeme ponaučení a v dalších duelech se nebude nic podobného opakovat.

V druhém utkání dne nás čekala slovenská KPH Rača. Hned od prvních minut jsme začali udávat tempo hry my. Soupeř rychlostně ani technicky nestačil a tak bylo jen otázkou času kolik šancí se nám podaří proměnit. Díky nesobeckým kombinacím se nám podařilo využít otevřené střely a dokráčet k jednoznačné výhře 7:1.

První kvalifikační dvoukolo končíme tedy se ziskem tří bodů a už tuto sobotu na hostivařském hřišti vyzveme k dalším kvalifikačním duelům  Hostivař a Mnichovice.

Protože se celé toto první kvalifikační kolo odehrávalo na našem hřišti, chtěla bych touto cestou poděkovat všem co se na organizaci těchto sedmi utkání v sobotu podíleli. Ať již to byli rozhodčí z řad žen, mužů a starších žáků nebo tým zajišťující časomíru a rozhlas. Byl to náročný den, ale díky všem, kteří přiložili ruku k dílu se povedl na jedničku.

Autor: Lucie Kožešníková