U10

Kluci z U10 „12“ ovládli i finálový turnaj jara a stvrdili letošní dominanci ve své kategorii

V neděli 28.5. v pražských Kbelích vyvrcholila soutěž kategorie U10 finálovým turnajem jara. Naši chlapci si ze všech předchozích turnajů odvezli zlato, proto jsme měli i tentokrát ambice na medailové umístění.

První utkání s týmem HC Hostivař opět  ukázalo, že se nám v otvíracích duelech ne úplně daří. I přes počáteční nezdary jsme vyhráli 2:1. Druhým soupeřem byl tým HC President. Nutno říci, že naši chlapci ještě nebyli zcela soustředění a první gól tak oslavoval soupeř. Hokejisté z Presidentu nás dlouho trápili, ale dokázali jsme se srovnat a zvítězit 3:1.
V dalších dvou soubojích už jsme udávali tempo hry my. Nejdřív jsme porazili HC Rakovník 7:0 a následně pražskou Slávii 5:0. Tím jsme si zajistili účast ve finále celého turnaje a naše ambice se změnily rovnou na medaile zlaté.

Ve finále nás čekal tým domácích TJ Sokol Kbely „A“. Asi není překvapením, že se jednalo o nejnapínavější utkání celého dne. Hra plynula svižně s gólovými šancemi na obou stranách. Po patnácti minutách základní hrací doby bylo skóre duelu 1:1. Rozhodnutí muselo padnout, přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch se lépe dařilo našim borcům. Už po druhé sérii jsme slavili vítězství. Veliký dík patří našemu brankáři, který si během celého utkání poradil s několika nepříjemnými situacemi a zároveň zneškodnil oba dva samostatné nájezdy.

Naši chlapci si tak odváží páté turnajové zlato v řadě a celkové vítězství v jarní části letošní soutěže. Za trenéry chlapcům gratulujeme a zároveň děkujeme za úspěšnou sezónu. Budeme se těšit opět v té další, tentokrát již v kategorii U12.

Autor: Vítek Rak

Kluci z U10 „12“ ovládli i finálový turnaj jara a stvrdili letošní dominanci ve své kategorii