Krutý výsledek a neúspěšný start extraligových žen v jarní části

HC Slavia Hradec Králové – PH Litice 1:5

S Liticemi jsme 1. 4. 2023 do duelu vstoupily velmi dobře. Z jednoho z prvních útoků jsme po využité výhodě ve hře daly pěkný gól. I dál jsme v první půlce utkání tlačily směrem dopředu, ale bez větších šancí na vstřelení dalšího gólu. Kromě střely z rohu, kdy Bára Machútová mířila k tyči, k naší smůle, ale vysoko. Před poločasem byla hra poznamenána prudkou přeháňkou a my navíc přišly o klíčovou hráčku naší střední zálohy. Bohužel se ukázalo, že jsou to přetrhané vazy v koleni a čeká ji operace. Kajko, držíme Ti palce!!!

Ve třetí čtvrtině přišly velké šance na obou stranách. Ze hry, ale měly víc soupeřky z Plzně. Přidaly další gól a my nedokázaly proměnit ani jednu z šancí a dát tak kontaktní gól. V poslední čtvrtině nám došly fyzické, možná trochu i psychické síly a po dvou rychlých brankách z litických hokejek bylo „hotovo“.

Výsledek je pro nás dost krutý, hra byla až na závěr hrací doby vyrovnaná. Je to, ale poučení do dalších zápasů, že musíme vydržet hrát s plným nasazením od začátku, až do konce.

Příští zápas hrajeme v sobotu 15. 4. 2023 opět na domácí půdě proti HC Praga od 14:00 hod.

Autor: Kateřina Buňatová