U15 dívky

Májové zlato pro děvčata v kategorii U14 Girls a bronz v kategorii U14 Mix

Dva týdny  po obhajobě titulu vicemistra ČR v kategorii U15 čekal naše hráčky druhý vrchol jara a tím byl 4. ročník mezinárodního Májového turnaje. Konal se na naší aréně za účasti cca 350 hráčů a hráček z 29 týmů.

Utkání se v naší kategorii na tomto turnaji odehrávala ve formátu 5+1. Náš tým nastoupil posílen o tři hráčky pražských Kbel, které budou v příští sezóně u nás hostovat. Tyto posily nám umožnily střídat pravidelně všechny posty a díky tomu po celou dobu turnaje držet vysoké tempo hry plné aktivního napadání, z čehož následně pramenily šance a i góly. 

Našim první utkáním ve skupině byl tým z nejsilnějších a to pozdější vítěz turnaje v kategorii U14 Boys litevský chlapecký tým Siauliai Hockey Academy U14B.  V úvodu utkání naše dvě jasné tutovky skončily nevyužity a následně po několika zaváháních v rozehrávce přišel trest v podobě dvou branek v naší síti. Utkání i přes naší herní aktivitu skončilo výsledkově jasnou prohrou 0:5. V Sobotu nás ráno čekal rozbor předchozího utkání a  vysvětlení herního systému, kterému se v budoucnu chceme věnovat. První ranní duel proti ŠK Šenkvice Boys jsme výsledkově kontrolovali po celou hrací dobu a zaslouženě vyhráli 2:0. Zjistili jsme, že náš herní plán funguje a to bylo příslibem pro další utkání. Druhý sobotní duel v poledním vedru přinesl derby proti našim chlapcům U14. Měl ukázat, kdo bude mít větší šanci postoupit do finálové skupiny. Od začátku se hrál hokej opravdu od podlahy. Na naší hokejovost odpovídali kluci svoji bojovností. Minimálně dvě ze čtyř  obdržených branek se dají připsat našim zbytečným chybám plynoucím z nervozity. Těsná prohra 3:4 znamenala, že se nám finálová skupina začala vzdalovat. Třetím soubojem dne byl duel proti smíšenému týmu pražských Kbel. Od začátku to bylo utkání vyrovnané, čekalo se na první gól. Ten brzy přišel, ale bohužel skončil v naší brance. Tým naštěstí nesložil zbraně a bojoval doslova do posledních vteřiny. Do konečného hvizdu rozhodčího se nám podařil senzační obrat a vítězství 3:2. 

Dívčí tým Siauliai Hockey Academy U14G byl náš sobotní třetí soupeř. Odveta za prohru s jejich boys vyšla na jedničku a tak po pohodovém průběhu přišlo vítězství 2:0. Až kolem sobotní 21. hodiny nastoupila děvčata k závěrečnému utkání proti dívčímu litevskému Vilniusu. Na základě výsledků dne se jednalo o duel, který měl rozhodnout o třetím postupujícím do nedělní finálové skupiny. Tam již měl jasný postup náš chlapecký tým a tým chlapců z Siauliai. Celodenní vedro a fakt, že oba týmy již hrají své čtvrté utkání dne se podepsalo na kvalitě hry obou týmů. Na konci hrací doby byla ubojovaná bezgólová remíza, která nás díky lepšímu skóre posunula do vytoužené nedělní finálové skupiny. 

Neděle a první soupeř Siauliai Hockey Academy U14B. O kvalitách a stylu hry jsme z pátku věděli vše, ale možnost bojovat o medaili nám dávala sílu. Pomáhala hojit rány utržené během předchozích duelů. Tejpy, led a kelen tak byly neustále v akci. Od začátku hrací doby až do konce to byl vyrovnaný souboj s kluky. Chlapcům se podařilo třikrát rozvlnit naší síť a tak brali zaslouženou výhrou 1:3.  Naše poslední utkání turnaje se uskutečnilo před zaplněnou tribunou. Opět derby s našimi chlapci U14. Byl to duel se vším všudy. Měli jsme v té době v nohách o jedeno utkání víc, ale ani to nám nebránilo se do soupeře zakousnout jako pravé lvice.

Díky několika výborným zákrokům soupeřova brankáře a také trochu naší smůle, drželi hradečtí boys vyrovnaný stav. Únava se začala projevovat a kluci z několika následných breaků potrestali dvě naše okénka v obraně. Ani to holky nesrazilo a i díky posledním vzepření sil dokázaly ještě korigovat gólem a utkání v posledních minutách zdramatizovat. Na naší závěrečné těsné prohře 1:2 to však už nic nezměnilo. 

Co říci na závěr? Zlatá medaile v dívčí kategorii U14 a  celkové třetí místo v kategorii U14 mix jsou pro nás více než potěšující. Úspěšná byla i konfrontace s mezinárodním hokejem a také s chlapeckými týmy. Začlenění nových posil do týmu ukázalo, že tyto hráčky pro nás budou do budoucna velkým přínosem. Nová přátelství, plno zážitků no prostě další super víkend, na který se jen tak nezapomene. Poděkování patří hráčkám za snahu a bojovnost, byla to paráda!

Autor: Jiří Kožešník, Martina Pražáková

Májové zlato pro děvčata v kategorii U14 Girls a bronz v kategorii U14 Mix