U10

Memoriál Ládi a Ládíka Pařízka 2021

Je to již pět smutných let, kdy naše řady tragicky opustili naši kamarádi Láďa a Ládík Pařízkovi. Na jejich počest se tak již od roku 2017, koná turnaj letos pro kategorii U10. Letos termín vyšel na krásnou slunečnou podzimní neděli. Turnaj byl kvalitně obsazen a za náš klub jsme nominovali dva týmy.

Tým HC Slavia HK „12“ složený z již „ostřílených“ borců této kategorie a tým HC Slavia HK „13“, jehož hráči a hráčky byli v této kategorii naprostým nováčkem a jejichž hlavní kategorie je U8.

HC Slavia HK „12“

V základní skupině jsme narazili na soupeře z HC Bohemians, na děvčata pražské Slavie a „B“ z Mnichovic. Základní skupinu jsme ovládli, když jediným větším soupeřem pro nás byla děvčata z pražské Slavie. Z prvního místa jsme v semifínale narazili na naše „13“. Proběhlo domácí derby, ve kterém jsme měli lehce na vrch a postoupili do finále. Finalovou účast si ve druhém semifinále vybojovali kluci z HC Mnichovice „A“. Po 4 výhrách na turnaji přišla první porážka. Nedokázali jsme si poradit s jejich hrou v pěti bez brankáře. Tato prohra nám přisoudila turnajové druhé místo.

Stříbrné medaile byly pro tým naprosto zasloužené. V našem podání byla k vidění řada povedených akcí, nájezdů a gólů, ale i spousty nepřesností, na čemž je potřeba stále pilně pracovat. Snad se, ale kluci tam nahoře za naše výkony nestyděli.

HC Slavia HK „13“

Svoji prvni šanci si poprvé zahrát v kategorii U10 dostali naši hráči a hráčky z týmů U8. Premiéra to byla opravdu povedená. V základní skupině se nám podařilo vybojovat druhé místo a postoupit do bojů o medaile. V semifinále jsme se narazili na naše „12“  U obou týmů bylo znát, že nikdo nechce prohrát. Náš tým vzdoroval svym starším kamaradům co to šlo, ale během druhého poločasu se ukázala kvalita soupeře.  V boji o bronz nám už maličko došly síly a podlehli jsme děvčatům z pražské Slavie 4:1. A tak má tento mladičký tým v kategorii U10 první turnajovou  „bramboru“.

Nicméně jsme moc spokojeni a musíme celý tým pochválit, protože na prvním turnaji v kategorii U10 určitě předvedli super výkon.

https://pozemakhk.rajce.idnes.cz/3.10.2021_Memorial_Ladi_a_Ladika_Parizka_-_turnaj_U10_Hradec_Kralove/

Autor: Bára Machútová, Petr Vojtěšek, Jakub Pražák

Memoriál Ládi a Ládíka Pařízka 2021