Mezinárodní Letní turnaj žen

1. ročník přípravného Letního turnaje žen se podařil

Již na konci loňské sezóny jsme se rozhodli, že bychom před začátkem extraligové soutěže, chtěli uspořádat přípravný „miniturnájek“ na probuzení po prázdninovém lenošení.

Jak jsme si řekli, tak jsme také udělali a pozvali k nám na modrou umělku družstva HC Hostivaře, TJ Mnichovic a také polský tým UKS Orient II Lozina.

Naším cílem bylo rozehrát se a v přátelském duchu změřit síly.

Vše se nám podařilo v míře vrchovaté.

První zápas jsme odehráli s týmem HC Hostivař, který nastoupil pod vedením nového trenéra Michala Tomse staršího. Došlo tak i na měření sil trenérů, jelikož na naší střídačce měl družstvo na povel jeho syn Martin. 

Poměrně brzy se nám podařilo vstřelit první branku, o což se postarala jedna z mladých „pušek“ Tereza Pražáková.

S přibývajícím časem se začal rozehrávat i soupeř a nakonec jsme byli rádi za celkem hubené vítězství 1:0.

Ve druhém zápase nás čekal nováček extraligy tým TJ Mnichovice. Vzhledem k tomu, že jsme s Mnichovicemi v současném složení ještě nehráli, začali jsme trochu opatrně, ale nakonec i v tomto zápase se prosadili naši útočníci, hlavně střelkyně turnaje Miluška Jirmanová a zvítězili jsme přesvědčivě 3:1.

Poslední zápas byl pro nás už tak trochu o „morálu“. Nechali jsme si to „nejlepší“ nakonec….dle nás velmi mladý, běhavý tým UKS Orient II Lozina. V průběhu zápasu byla na všech děvčatech znát únava, ale i přesto se nám podařilo i díky další střelkyni vypracovat si náskok 2:0. Bohužel v poslední čtvrtině jsme přestali běhat, nebyli již síly a polskému týmu se podařilo vyrovnat na konečných 2:2.

Jelikož ostatní týmy jednou nebo vícekrát prohráli, nakonec jsme náš 1. ročník Letního „miniturnájku“ vyhráli!

Mohli jsme si tak převzít pohár pro vítěze a také sladkou odměnu v podobě „Mechováckých dortíků“, kterými jsme chtěli původně odměnit přespolního vítěze :-). 

Celý turnaj probíhal ve skvělé atmosféře, děkujeme všem, kdo nám s organizací pomohli a doufáme, že v nadcházejícím víkendu, kdy začínají soutěže, poplujeme dále na vítězné vlně.

Umístění

  1. HC Slavia Hradec Králové
  2. HC Hostivař
  3. UKS Orient II Lozina
  4. TJ Mnichovice

Zápasy

  1. Hradec – HC Hostivař 1:0
  2. UKS Orient II Lozina – TJ Mnichovice 1:0
  3. Hradec – TJ Mnichovice 3:1
  4. HC Hostivař – UKS Orient II Lozina 2:1
  5. Hradec – UKS Orient II Lozina 2:2
  6. HC Hostivař – TJ Mnichovice 2:2
Mezinárodní Letní turnaj žen