Mistryně České republiky – zlatý double!
Druhý červnový víkend se pro nás stal nezapomenutelným. Po měsících tvrdé práce, náročných tréninků, soustředění a společně strávených chvílí jsme dosáhly toho nejcennějšího – titulu mistryň České republiky v pozemním hokeji dorostenek. A nejen to. Po triumfu v halové sezóně jsme ovládly i venkovní část soutěže a zkompletovaly tak zlatý double!
V neděli 7. června nás čekalo semifinále proti Mnichovicím. Do zápasu jsme vstoupily sebevědomě a od první minuty jsme byly lepším týmem. Naše předvedená hra vedla k jednoznačnému vítězství 5:1. Stejným výsledkem skončilo i druhé semifinále, a tak bylo jasné, kdo se následující den utká o zlato.
Po zápase jsme se jako správný tým vydaly vlakem do Prahy, kde jsme přespaly a připravily se na vrchol sezóny – finále proti pražské Slavii, našemu známému soupeři z halové části.
Finálový zápas byl od samého začátku velmi vyrovnaný a odehrával se ve vysokém tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy si pečlivě hlídaly každou chybu. Ve 43. minutě se nám podařilo prolomit nerozhodný stav, když skóre otevřela Týna Daňsová. Slávistky však brzy dokázaly odpovědět a vyrovnaly.
Ani to nás nezlomilo.
Napětí postupně gradovalo a dramatická bitva směřovala až k samotnému závěru. Když už se zdálo, že zápas dospěje k nájezdům, přišel náš moment. Dvě minuty před koncem jsme vstřelily vítězný gól. Slavia už nestihla zareagovat a po závěrečném hvizdu mohla propuknout obrovská radost.
Staly jsme se mistryněmi republiky a završily fantastickou sezónu ziskem druhého zlata. Po zápase jsme si s hrdostí převzaly medaile a naplno si užily zasloužené oslavy. Tento úspěch je odměnou za veškerou práci, kterou jsme během sezóny odvedly – na trénincích, soustředěních i v každém jednotlivém zápase.
Velké poděkování patří také hostujícím hráčkám z Litic: Týně Daňsové, Elišce Šrachtové, Sáře Bartoňové, Emaně Dokulilové, Aničce Rajchlové, Hanče Matouškové, Nele Bartoňové, Vanes Daňsové a Kamče Klementové. Holky, děkujeme – bez vás by to nešlo!
Obrovský dík patří i našim trenérkám Fídě a Martě. DĚKUJEME! Byla to neuvěřitelná jízda a ty kopce na soustředění očividně přinesly své ovoce.
Poděkování patří také našim asistentům – asistentovi asistenta trenéra Kuldovi a trenérovi brankářů Márovi. Kluci, děkujeme za trpělivost a podporu. Jsme holky a víme, že to s námi někdy není jednoduché. 😊
A v neposlední řadě děkujeme našim věrným fanouškům. Věřili jste nám, fandili jste nám a stáli jste při nás po celou sezónu. Tento titul patří i vám.
Na letním soustředění zaznělo naše společné heslo:
„Bude to zlato.“
A bylo. A dokonce ne jedno.
DĚKUJEME, BYLA TO JÍZDA!
🥇 MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY DOROSTENEK:
Terka Pražáková, Kája Lojanová, Eliška Ostatnická, Anička Tomsová, Áďa Nádvorníková, Valča Labuťová, Verča Dašková, Denča Smolíková, Týna Daňsová, Eliška Šrachtová, Sára Bartoňová, Emana Dokulilová, Anička Rajchlová, Hanča Matoušková, Nela Bartoňová, Vanes Daňsová, Kamča Klementová

