U15 chlapci

Mladší žáci berou cenný double, jsou po halovém titulu i MISTŘI ČR 2021/2022 z venkovní soutěže

V neděli 29.5. se na našem hřišti konal hokejový svátek. Poslední trojkolo Ligy mladších žáků s finálovým medailovým ceremoniálem. Náš tým již po minulém víkendu věděl, že pokud potvrdí papírové předpoklady, na konci dne zvedne vytoužený pohár pro Mistra ČR nad hlavu. Povedlo se.

Tři utkání postupně s SK Slavia Praha (16:0), TJ Plzeň Litice (13:0) a HC Hostivař (8:0) skončila takovým rozdílem, že nemá význam jednotlivě hodnotit. Celoplošná dominance, ofenzivní aktivita a minimální defenzíva soupeře a obráceně by se střelecké pokusy směrem k naší brance daly spočítat na prstech jedné ruky – to byla herní stránka hokejové neděle našeho týmu.

Po posledním utkání dne přišel na řadu medailový ceremoniál, při kterém jsme z rukou zástupců města Pavlíny Springerové, TJ Slavie Jakuba Lejska  a ČSPH a klubu Barbory Čechákové, převzali zlaté medaile a nad hlavu zvedli pohár MISTRA ČR pro kategorii Mladší žáci za sezónu 2021/22. Po zaznění státní hymny, kterou celá liga mladších žáků byla ukončena, jsme se mohli začít společně s fanoušky radovat, tak jak jsme si to vyzkoušeli už po zisku titulu Mistr ČR v hale.

Cesta k těmto okamžikům ale nebyla vůbec jednoduchá. Dá se říct, že začala už někde před osmi lety, když tihle všichni teď už velcí kluci se poprvé objevili na hokejovém hřišti. Pokud se podíváme na letošní sezónu, tak i přes dva prosezené roky u PC bylo již po letní přípravě jasné, že nás bude čekat souboj o příčky nejvyšší. V kvalifikaci jsme i po jedné prohře vybojovali postup z prvního místa a po dvou kolech před zimní přestávkou nám patřila příčka druhá.

Hala nám sedla, tým si postupně krůček po krůčku začal uvědomovat, že ho jen tak někdo neporazí a první radost z titulu přišla právě tam. Jarní část jsme začali hned zostra se soupeřem, který nás byl schopný jako jediný v sezóně porazit – TJ Mnichovice.  V prvním jarním utkání jsme byli, ale lepším týmem my. Následné další zaváhání Mnichovic nás katapultovalo na první příčku a tu jsme si až do konce vzít nenechali. Výkonnost našeho týmu postupně rostla. Hráči byli v posledních utkáních nezastavitelní a „herně na vlně“. Těžko by se hledal soupeř, který by nás byl schopný porazit, na všech postech jsme byli lepší.

Dalším faktorem našeho úspěchu byla i vynikající atmosféra v týmu U15, kterého jsou všichni naši hráči U12 součástí. Proto titul patří celému týmu tedy i U15. Všichni tvořili skvělou partu a nejenže byli pro U12 kvalitním tréninkovým sparingem, ale i organizačně zajišťovali veškeré domácí turnaje jako rozhodčí nebo technická podpora. Za to jim patří velké díky, jako těm na hřišti. Poděkování letí za všemi našimi trenéry mládeže, kteří se na přípravě hráčů podílí, a že jich za ty roky nebylo málo. Další velké díky jde pak našim fanouškům a to ať již to jsou rodiče, hráči a hráčky z jiných týmů případně naši další příznivci. Bez Vás by to takhle lehce určitě nešlo.  

Takže chlapci děkuji všem, bylo to parádní a jsem ráda za Vás za všechny, že jste si ten pocit být MISTR ČR mohli společně prožít, protože to se jen tak někomu nepodaří!

Autor: Lucie Kožešníková, Pavel Bažant

Mladší žáci berou cenný double, jsou po halovém titulu i MISTŘI ČR 2021/2022 z venkovní soutěže