U12 chlapci

Mladší žáci Mistři České republiky v halovém hokeji 2021/22

V sobotu 19.2.2022 se na Zeleném pruhu odehrálo galapředstavení našich týmů kategorie U12. Jak chlapci tak děvčata opanovali své základní skupiny a zajistili si postup do finálového turnaje „O Prezidentský pohár“, který se pro obě kategorie odehrál v jeden čas na jednom místě. Oba naše týmy byly hnány bouřlivými tribunami a jejich cílem bylo potvrdit dominanci ve svých soutěží. Chlapce čekala utkání s týmem TJ Sokol Kbely a TJ Plzeň Litice. Pokud jsme chtěli zvednout prezidentský pohár nad hlavou a nespoléhat na výsledky dalších utkání, bylo třeba oba duely vyhrát.

HC Slavia HK – TJ Sokol Kbely 4:0

Soupeře jsme v základní skupině 2x porazili, ale do utkání jsme vstupovali s vědomím, že nás čeká těžká výzva. Kbely jsou ambiciózním týmem, který vítězství nikdy nedaruje zdarma. Začátek prvního poločasu byl z obou stran plný nervozity, ale s nasazením všech na 120%. K vidění byl hezký žákovský hokej. Na palubovce byla znát lehká převaha na naší straně nicméně se nám nedařilo dostat míček za brankovou čáru. Co se nepovedlo nám podařilo se z trestného rohu Kbelům. Jejich gól pro postavení střelce mimo kruh nebyl uznán. V patnácté minutě po rohu a následné dorážce jsme otevřeli skóre utkání zaslouženě my. I přes naše další gólové příležitosti se první poločas uzavřel na stavu 1:0. V osmé minutě druhého dějství jsme přidali zásah číslo dvě. Následovala série proti nám odpískaných trestných rohů za z naší strany naivní přestupky. I díky výborně chytajícímu brankáři a agresivnímu přístupu obrany se podařilo eliminovat kbelské střelce a čtyři trestné rohy jsme přestáli bez absolvované branky. Těmito momenty jsme postupně získávali větší herní sebevědomí. V 33. a 36. minutě jsme přidali dva zásahy do kbelské brány. I přes to, že soupeř následně přešel na hru v šesti bez brankáře, povedlo se nám takticky dovést utkání do vítězného konce a to bez obdržené branky! Střídačka si odpočítala posledních deset sekund utkání a první povedený krůček k titulu byl úspěšně za námi.

HC Slavia HK – TJ Plzeň Litice 8:0

Do druhého utkání jsme nastupovali po hodinové pauze, kterou vyplnilo vítězné utkání našich žaček s pražskou Slavií. Pro nás halově neznámý tým Litic, byl poslední překážkou před celkovým vítězstvím. Vstup do hrací doby se, ale moc nepovedl. Od třetí minuty jsme sice vedli 2:0 po dvou proměněných penaltách. Bylo to, ale za první poločas gólově vše. Pokud tedy nebudeme počítat naši dorážku po rohu v poslední sekundě prvního poločasu.  Celoplošnou převahu jsme nebyli schopní potvrdit následným gólem ze hry a ve finále jsme se přizpůsobili stylu soupeře. Na palubovku to nebylo v tyto momenty pěkné pokoukání. Důrazná domluva v poločasové pauze pravděpodobně zabrala a do druhého dějství nastoupil jiný tým. Soupeře jsme začali přehrávat a jeho drobných chyb využívat ve svůj prospěch. Vybojovali jsme velké množství situací k zakončení a následně se nám jich podařilo pět proměnit. Měli jsme herní převahu, umožnilo nám to po celý druhý poločas hrát v širší rotaci. Po zaznění posledního klaksonu na lavičce i tribunách mezi našimi fanoušky propukl jásot – jsme Mistři ČR v halovém hokeji pro sezónu 2021/22.
Před zraky plných tribun na závěrečném vyhlášení přebíráme medaile, pohár, následuje řada společných fotografií a dalších „nutných povinností“ vítězů. Individuální ocenění převzal Kaska Štěpán, který byl vyhlášen nejlepším střelcem finálových bojů.

Ještě sladší je náš úspěch v kombinaci s našimi děvčaty, kterým se povedlo rozjásat publikum stejně jako nám. Jako klub máme cenný double!  A úspěch to je nejenom pro kategorii U12, ale pro celou tréninkovou skupinu U12 a U15 a všechny trenéry, kteří se na přípravě týmů podíleli. Tím je halová sezóna pro U12 definitivně u konce, nebyla vůbec jednoduchá a nám se podařilo uspět.

Jeden tým, jeden cíl… Týme díky, bylo to moc fajn!