U12 chlapci

Mladší žáci po dramatu s Mnichovicemi krůček od titulu Mistr ČR

Soutěž mladších žáků se chýlí ke konci a důležité dvoukolo čekalo na náš tým v neděli 22.5.2022 na hřišti v Mnichovicích.

HC Slavia HK – Sokol Kbely 6:1

K prvnímu utkání jsme vyzvali Sokol Kbely. Soupeř má ambice na jednu z medailí. Čekalo se tedy napínavé utkání. Celý duel byl, ale pod naši kontrolou. První poločas skončil 3:1 v náš prospěch. Ve druhém dějství pak Kbely již neměly sílu vzdorovat, my přidali další tři góly na konečných 6:1.

HC Slavia HK – HC Mnichovice  2:2

Ke druhému utkáni jsme nastoupili proti HC Mnichovice. Pokud soupeř chtěl ještě pomýšlet na titul a zároveň nespoléhat na naše zaváhání, nezbývalo mu nic jiného než nás porazit. K duelu jsme nastupovali ihned po konci prvního utkání a s ohledem na naší prázdnou střídačku s minimální rotací. První utkání dne pro Mnichovice a jejich naopak plná střídačka dávala tušit, že nás nečeká nic lehkého.

Celou hrací dobu se hra přelévala z jedné strany na druhou a brankáři byli tím nejdůležitějším článkem obou týmů. My začali bez chyb. Povedlo se nám ve třetí minutě otevřít skóre a celý první poločas udržet na stavu 1:0. Ve druhém poločase přišel z naší strany lehký herní výpadek. Začali jsme kupit chyby jak v obraně tak v útoku a fyzicky v těchto momentech nestíhali. Mnichovice se dvěma rychlými góly v 25. a 26. minutě ujaly vedení 2:1.
Pět minut před koncem přišla hrubice mnichovického brankáře. Nenechal balónek přejít brankovou čáru, vykopnul k našemu útočníkovi, který nezaváhal a pohotově zasunul balónek do branky. Remíza vydržela až do konce hrací doby.

Duel to byl naprosto vyrovnaný, vypjatý od začátku do konce, remíza pro oba týmy zasloužená. Bylo k vidění hodně hokejových akcí, ale zároveň i dost chyb z obou stran, které ale k tomuto věku neodmyslitelně patří.

Dělba bodů pro nás znamená, že již jen velká shoda náhod a překvapivých výsledků v posledním kole, nás může připravit o triumf nejcennější.

Poslední kolo se slavnostním závěrečným ceremoniálem s dekorováním vítězů proběhne v neděli 29.5. na naší domácí aréně. Přijďte nás podpořit, chceme bouřlivou atmosféru! Mladší žáci si to určitě za své letošní hokejové výsledky více jak zaslouží.

Autor: Pavel Bažant