U12 chlapci

Mladší žáci si na Májovém turnaji připsali další triumf!

O tom, že tým našich mladších žáků, ročník 2009, patří k nejlepším v republice, nikdo nepochybuje. Mezinárodní srovnání však týmu chybělo. Náš májový turnaj tomu dal prostor.

První dvě utkání skupiny se vyvíjela dle plánu, obě skončila pro tým jednoznačnou výhrou. V posledním duelu skupiny s litevským týmem Siauliai Hockey Academy U12B naši útočníci nedokázali ani jeden pokus usměrnit za soupeřova brankáře a utkání tak dospělo do bezbrankové remízy. I to nám však díky hodně pozitivnímu skóre stačilo na první místo ve skupině. Tam nás čekal tým ŠK Šenkvice U12B. Konečný výsledek 9:0 nás poslal do semifinále a to proti HC Bohemians U12B. V něm byli naši chlapci jednoznačně lepší, přesto ale první gól padl do naší sítě. Nakonec po výsledku 6:1 postupujeme lehce do finále. 

Naši hráči už mají za celý víkend pekelně naloženo. Na střídání máme pouze dva borce, v mezidobí polovina týmu nastupuje v soutěži za tým U12 mix a druhá polovina doplňuje tým U14B. Vedro a únava vykonaly své a již je na všech víc než znát. Náš finálový soupeř TJ Sokol Kbely U12B, kterého dobře známe z domácí soutěže, si brousí zuby na titul z Májového turnaje stejně jako my. Na hřišti se odehrává ta pravá sportovní bitva o prvenství. Skóre v prvním poločase otevřely jedním gólem Kbely. Ve druhém dějství však vstupuje do hry náš X faktor, mentalita vítězů. Prostě chceme a umíme víc, jdeme si za vítězstvím. Dva góly z našich hokejek rozhodly, že i třetí triumf této sezóny bude zaslouženě patřit týmu HC Slavia Hradec Králové U12B! K titulu Mistr ČR z haly a venkovní soutěže, přidáváme v tomto roce i prvenství na IV. ročníku Májové turnaje 2022. Veleúspěšná sezóna!

Dobrá práce chlapci! Jen teď neusnout na vavřínech a makat na sobě dál a dál…..

Autor: Lucie Kožešníková, Pavel Bažant

Mladší žáci si na Májovém turnaji připsali další triumf!