U12 chlapci

Mladší žáci v čele své soutěže

Třetí dvoukolo finálové skupiny mladších žáků se uskutečnilo v neděli 10.4.2022 na našem hřišti. Důležité duely měly ukázat v jakém rozpoložení budou týmy bojující o příčky nejvyšší v jarní části soutěže. Počasí bylo hodně hokejově nepřívětivé, nicméně podmínky byly pro všechny hráče totožné.

HC Slavia HK – HC Mnichovice 3:1
Z podzimní části jsme si nesli jedinou porážku v této skupině 4:5 právě s Mnichovicemi. Motivace hráčům do odvety nechyběla, ale s herním projevem týmu to bylo už horší. Hned od začátku jsme byli aktivnějším týmem, ale přesnost a timing nám chyběly. Nesčetněkrát naši střelci stáli tváří v tvář mnichovickému brankáři, ale trefit se mezi tyče, bylo nad naše síly. V prvním poločase jsme otevřeli skóre ve 4 minutě hezkou dorážkou my, ale to bylo na dlouhé minuty gólově z naší strany vše. Dvě minuty před koncem poločasu jsme soupeři darovali srovnání vlastním gólem, druhé dějství se otevíralo za stavu 1:1. V průběhu druhého poločasu se naštěstí dvakrát naši střelci probrali a skóre jsme drželi na přijatelných 3:1. Soupeř se snažil také gólově prosadit, ale naše obrana s výborným gólmanem mu to naštěstí nedovolila. Ač vizuálně byla hra hodně nevlídná jsou utkání, která se musí oddřít od začátku do konce a to se týmu povedlo. Za konečný výsledek si určitě hráči pochvalu zaslouží.

HC Slavia HK – SK Slavia PHA 8:0
Duel s velkou pravděpodobností s nejslabším soupeřem naší skupiny byl spíš o tom, jak vyzrát sám nad sebou než nad soupeřem. Hráči pražské Slavie i když snaha se jim upřít nedala, nám v tomto utkání nebyli velkým protivníkem a tak zbyla jen otázka, kolik se podaří nespálit vyložených šancích. V prvním poločase to byly pouze dva úspěšné zásahy. Našim hráčům překáželo vše – útočníci, obránci, brankář, tyče, balónek, hokejky, nohy, čáry… V druhém poločase se tým nadechl a začal i gólově pečetit svoji převahu. V momentě kdy hráči pochopili, že stačí osobně krýt hráče soupeře, začali sbírat balónek po balónku a následně vybíhat do volného prostoru, otevíraly se jim gólové příležitosti jedna za druhou, z nichž osm proměnili. Konečný výsledek 10:0 nás posunul na průběžné první místo soutěže mladších žáků.

V roli rozhodčích byli ve všech utkání naši hráči Vejvoda, Vacek, Bažant, Chládek a za své výkony s píšťalkou zaslouží také absolutorium.
Autor: Lucie Kožešníková